شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 19:56 منتشر شده در مورخ: 1398/10/25 شناسه خبر: 1564316

هشدار پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری سایت های تبلیغاتی جشنواره زمستانه

هشدار پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری سایت های تبلیغاتی جشنواره زمستانه
رئیس پلیس فتای استان از دستگیری فردی که با درج آگهی فروش ویژه جشنواره زمستانه لوازم صوتی و تصویری در یکی از سایت های واسطه گر از شهروندان کلاهبرداری می کرد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از  صاحب نیوز؛ سید مصطفی مرتضوی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در یکی از سایت های واسطه گر مبلغ 30 میلیون ریال بابت فروش تلویزیون از وی کلاهبرداری نموده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزد: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد شاکی در یکی از سایت های واسطه گر با آگهی فروش ویژه جشنواره زمستانه لوازم صوتی و تصویری  مواجه شده و جهت خرید با فروشنده تماس برقرار می کند و به علت محدود بودن تعداد کالاها پیش پرداخت آن را واریز کرده اما نه تنها کالایی دریافت نکرده بلکه  فروشنده پاسخگوی تماس وی نبوده است.

سرهنگ مرتضوی افزود: در این زمینه تحقیقات علمی و تخصصی کارشناسان در فضای سایبر آغاز و سرانجام هویت عامل این کلاهبرداری به دست آمد که با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و جهت اقدامات قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان کرد: شهروندان بایستی هنگام معامله از طریق سایت های واسطه گر مراقب کلاهبرداری های گسترده مجرمان سایبری باشند و حتما قبل از پرداخت هرگونه وجهی از هویت فروشندگان و کالای معرفی شده اطمینان حاصل کنند.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد:  شهروندان می‌توانند آخرین و به روزترین آموزش‌های لازم درخصوص استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1564316
ارسال نظر
نظرات