شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:58 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 شناسه خبر: 1564394
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

شناسایی بیش از ۵۰۰ کارگر خارجی فاقد پروانه کار در استان/ ۲۲۱ نیروی ایرانی جایگزین شدند

شناسایی بیش از ۵۰۰ کارگر خارجی فاقد پروانه کار در استان/ ۲۲۱ نیروی ایرانی جایگزین شدند
مهرداد جهاندیده گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۵۰۸ کارگر خارجی فاقد پروانه کار در استان شناسایی و ۲۲۱ نیروی کار ایرانی جایگزین شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرداد جهاندیده در گفت وگو با عصرهامون، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 5 هزار و 822 مورد بازرسی توسط بازرسان این اداره کل در خصوص اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه صورت گرفت.

وی افزود: نتیجه این بازرسی ها شناسایی 508 نفر تبعه خارجی بود که به صورت غیر مجاز در واحدهای مختلف تولیدی، صنعتی و ... مشغول به کار بودند که در نهایت منجر به ایجاد 221 فرصت اشتغال از طریق جایگزینی این افراد با نیروی کار ایرانی شد.

جهاندیده تعداد بازرسی و نظارت های صورت گرفته از طرف این سازمان بر حسن اجرای قائده کار در واحدهای مختلف را 5 هزار و 963 مورد اعلام کرد و ادامه داد: علاوه بر این، بازرسان این اداره کل 263 مورد بازرسی در راستای اجرای مواد 3و 4 آیین نامه اجرایی ویژه مشاغل سخت و زیان آور را در این مدت انجام داده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: همچنین در طی این مدت 218 درخواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و 207 درخواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت مسئولین ایمنی نیز بررسی شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564394
ارسال نظر
نظرات