شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 09:13 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 شناسه خبر: 1564397
نماینده مردم شهرستان کوهرنگ در شورای اسلامی؛

سرانه فضای آموزش برای هر دانش آموز شش متر است/ فراهم نبودن امکانات برای دانش آموزان

سرانه فضای آموزش برای هر دانش آموز شش متر است/ فراهم نبودن امکانات برای دانش آموزان
نماینده مردم شهرستان کوهرنگ در شورای اسلامی گفت: متاسفانه در استان چهارمحال و بختیاری که یک استان کمتر برخوردار است از لحاظ تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری با سایر استانها تفاوت بسیاری ملاحظه می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خان محمد غیبی حاجیور نماینده مردم  شهرستان کوهرنگ در شورای اسلامی استان در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ اظهار کرد:  آموزش و پرورش از جمله سازمان هایی است که باید به صورت ویژه به آن نگاه شود چرا که هر انسانی از ابتدای بلوغ و بالندگی با این دستگاه مقدس  مرتبط است .
 
وی با اشاره به فضای حاکم در آموزش و پرورش گفت: متاسفانه در استان چهارمحال و بختیاری که یک استان کمتر برخوردار است از لحاظ تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری با سایر استانها تفاوت بسیاری ملاحظه می گردد.
 
غیبی حاجیور افزود: در پاسخ به مدیران مربوطه در خصوص این مطلب که  سرانه فضای آموزش برای هر دانش آموز در سطح کشور شش متر بوده که خوشبختانه در استان چهارمحال و بختیاری این سرانه هفت متر است گفت :  آیا به این نکته نیز توجه نموده اید که کیفیت آموزش در این استان نسبت به سایر استانها نیز متفاوت است  و در سطح پائینی قرار گرفته و نیز با توجه به شرایط جوی منطقه (سرما ، گرما و ... ) آیا همین مشکلات در سایر استانها نیز حاکم است ؟

وی با اشاره به اینکه امروزه جامعه به سمت و سوی آموزش های نوین در حرکت است گفت :تاثیر تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری در آموزش بسیار چشمگیر است .

وی ادادمه داد: متاسفانه استان چهارمحال و بختیاری پا به پای سایر استانهای کشور نتوانسته گام بردارد و امکانات را به نحواحسن برای دانش آموزان فراهم نماید.

غیبی حاجیوربا اشاره به مشکلات عمده دهستان موگویی و بخش بازفت در شهرستان کوهرنگ  افزود : با توجه به اینکه پیگیری مشکلات این دهستان از سالیان قبل مطرح بوده و هست متاسفانه تا کنون هیچ گونه از مشکلات مرتفع نگردیده لذا از مدیران و مسئولین محترم خواستاریم  نگاه ویژه ای به این دهستان و کل  شهرستان کوهرنگ به علت شرایط خاص ان داشته  باشند .
 
نماینده شهرستان کوهرنگ در شورای اسلامی استان  گفت:  مراکز کار و دانش باید به گونه ای باشند که علاوه بر دانش افزایی فضای کسب و کار را نیز برای دانش آموزان مهیا نموده و در رفع بیکاری مردم سهیم باشند.

وی بیان داشت: در شهرستان کوهرنگ متاسفانه زیر ساخت های لازم برای این مدارس مهیا نیست و مراکز فنی حرفه ای و کاردانش فقط اسمی فعالیت می کنند.
 
وی با اشاره به قطعه زمینی متعلق به آموزش و پرورش در ورودی شهر چلگرد و همچنین استفاده از مدارس جنب خیابان اصلی  بمنظور استفاده تجاری توسط آموزش و پرورش گفت : شهرداری ها ، دهیاری ها و شوراهای اسلامی آمادگی خود جهت هر گونه همکاری با سازمان فوق را جهت استفاده از این زمین ها اعلام می نمایند .

 وی در بخش دیگری از سخنانش  در خصوص استفاده افراد غیر بومی از سهمیه  دانشگاه فرهنگیان انتقاد و خواستار پیگیری از مراجع ذی صلاح جهت افزایش سهمیه بومیان منطقه  جهت جلوگیری از مهاجرت و خالی شدن روستاها و مهاجرت معکوس و احیا روستاها گردید.

 نماینده شهرستان کوهرنگ در شورای اسلامی استان در پایان گفت: به همت مسئولین دبستان حضرت سمیه شهر چلگرد کلنگ زنی و اسکلت آن آماده گردیده که به علت فرا رسیدن فصل زمستان و برودت هوا در حال حاضر متوقف گردیده است .

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564397
ارسال نظر
نظرات