شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 09:16 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 شناسه خبر: 1564399
توسط جمعیت هلال احمر استان همدان صورت گرفت؛

ارسال ۶۰۰ بسته غذایی یک ماهه به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

ارسال ۶۰۰ بسته غذایی یک ماهه به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان از ارسال ۶۰۰بسته غذایی یک ماهه به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این محموله شامل اقلام ضروری و خوراکی همچون پتو، روغن و برنج به استان سیستان و بلوچستان برای کمک ارسال شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور متأسفانه استان‌ سیستان و بلوچستان را  ۷ روز است که درگیر سیلاب کرده و همین موضوع منجر به آبگرفتگی بسیاری از روستاهای سیستان و بلوچستان شده است به طوری که امدادرسانی به سیل‌زدگان و ارسال اقلام خوراکی و ضروری از استان‌های مختلف کشور همچنان ادامه دارد.

بهروز کارخانه‌ای در گفت‌و‌گو با خبرنگار عصر همدان در این خصوص با اظهار آمادگی برای ارسال کمک از همدان به استان سیل‌زده سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: تاکنون یک محموله اقلام‌ غذایی و ضروری از همدان به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

وی با اشاره به اقلام ارسال شده، گفت: ۲۵٠٠ تخته پتو، ۶٠٠ کیسه برنج ۱۰ کیلویی،۶٠٠ بسته غذایی یک ماهه و یک هزار و ۴٠٠ بطری روغن در این محموله از همدان به منطقه سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۹ پایگاه جمعیت هلال احمر کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم نوعدوست استان همدان را جمع‌آوری می‌کنند.

مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان نیازمند آب‌آشامیدنی سالم هستند

مدیرکل مدیریت بحران استان همدان نیز با بیان اینکه در حال حاضر مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان نیازمند آب‌آشامیدنی سالم برای مصرف هستند، بیان کرد: در صورت نیاز دستگاه‌های تصفیه آب به سیستان و بلوچستان ارسال می‌شود.

علیمردان طالبی با بیان اینکه همدان استان معین سیستان و بلوچستان نیست، یادآور شد: استان‌های البرز، خراسان رضوی، فارس، مازندران و کرمانشاه و شهر تهران به عنوان استان‌های معین در این حادثه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: استان همدان آمادگی کامل برای تامین نیازهای ضروری مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان را دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564399
ارسال نظر
نظرات