شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:19 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 شناسه خبر: 1564401
در گفتگوی استاندار مرکزی با شبکه یک سیما مطرح شد؛

قرارداد ساخت هزار دستگاه ماشین آلات توسط هپکو در حال نهایی شدن است

قرارداد ساخت هزار دستگاه ماشین آلات توسط هپکو در حال نهایی شدن است
استاندار مرکزی گفت: قرارداد انتقال شرکت واگن پارس به شرکت مپنا منعقد شد، همچنین قرارداد ساخت هزار دستگاه ماشین آلات توسط هپکو در حال نهایی شدن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو با شبکه یک سیما در رابطه با مشکلات صنایع استان، گفت: در طول چند ماه گذشته سه صنعت ملی استان، یعنی هپکو، آذرآب و واگن پارس دچار مشکلاتی شدند که با همکاری وزارت صمت، معاون اول رئیس جمهور و دستگاه های مرتبط دیگر مشکلات در حال سپری شدن است.

انتقال واگن پارس به شرکت مپنا

وی افزود: در حال حاضر مشکلات شرکت آذرآب در حال حل شدن است. همچنین قرارداد انتقال شرکت واگن پارس -که قدیمی ترین شرکت واگن سازی کشور با سابقه ای بیش از ۴۰ سال است- به شرکت مپنا منعقد شده است. شرکت هپکو نیز در حال نهایی کردن قرارداد هاست به این معنی که محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دستور انعقاد قرارداد ساخت ۳۵۰ گریدر توسط این شرکت را داده است.

آقازاده اضافه کرد: همچنین مقرر است سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ۶۰۰ تا ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات از هپکو خریداری کنند که جمعا تعداد دستگاه های تولیدی توسط هپکو به حدود هزار دستگاه می رسد.

هپکو با ۱۰درصد ظرفیت کار می کند

استاندار مرکزی ادامه داد: البته هنوز این قراردادها نهایی نشده است و گرچه خط تولید هپکو در حال فعالیت است ولی بسیار کمتر از ظرفیت اسمی کارخانه و با ۱۰ درصد ظرفیت کار می کند.

آقازاده با اظهار امیدواری نسبت به اجرایی شدن قراردادهای گفته شده توسط وزیر راه و شهرسازی، تصریح کرد: تقریبا تمامی هیئت وزیران پشتیبان این موضوع هستند. امیدواریم با ضمانت ها و تعهد های مالی سازمان های مربوطه از جمله بانک ها و سازمان برنامه و بودجه، این قراردادها نهایی شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد به شرطی که هپکو به تولید حداکثری خود برسد و بتواند نیاز کشور را برطرف کند، از واردات ماشین آلات و کالاهای مشابه به کشور جلوگیری شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1564401
ارسال نظر
نظرات