شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:12 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 شناسه خبر: 1564412
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

کوتاهی دولت موجب گستاخی سفیر انگلیس شده است/ انگلیسی‌ها قاتل ۹ میلیون ایرانی هستند

کوتاهی دولت موجب گستاخی سفیر انگلیس شده است/ انگلیسی‌ها قاتل ۹ میلیون ایرانی هستند
حسینعلی حاجی‌دلیگانی گفت: از بس دولتمردان‌مان پیگیر گرفتن حق و حقوق مردممان که در گذشته‌ها هم تضییع شده، نبوده‌اند، دولت و سفیر انگلیس پررو شده‌اند به نحوی که سفیر وسط معرکه حضور می‌یابد و هدایت افراد را برای دادن شعار علیه نظام برعهده می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در واکنش به دخالت‌های آشکار دولت انگیس در امور ایران و حضور سفیر این کشور در اغتشاشات چند روز قبل، گفت: از بس دولتمردان‌مان پیگیر گرفتن حق و حقوق مردممان که در گذشته‌ها هم تضییع شده، نبوده‌اند، دولت و سفیر انگلیس پررو شده‌اند به نحوی که سفیر وسط معرکه حضور می‌یابد و هدایت افراد را برای دادن شعار علیه نظام برعهده می‌گیرد.

وی افزود: اگر آن‌ها تا دیروز به صورت پنهان این کارها را انجام می‌دادند و اگر  23 آبان 98 جلسه گرفتند و سفرای اروپایی را دعوت کردند و از آن‌ها خواستند که بعد از داستان بنزین -که البته آن‌ها مطلع بودند که 24 ساعت بعد بنزین گران می‌شود - تمام عوامل وابسته به خودشان را به نحوی در صحنه بیاورند، امروزه علنا وسط معرکه می‌آیند و اینگونه رفتارها را انجام می‌دهند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما طرحی را در مجلس در این رابطه آماده کرده‌ایم که از انگلیسی‌ها غرامت بگیریم و دولت موظف است این بحث را دنبال کند.

حاجی دلیگانی تأکید کرد: انگلیسی‌ها طی سال‌های 1917 تا 1919 بالغ بر 9 میلیون نفر از هم‌وطنانمان را با ایجاد قحطی که در ایران درست کردند به کشتن دادند و در واقع این‌ها قاتل 9 میلیون ایرانی هستند و بایستی هم مجازات شوند و هم غرامت بپردازند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1564412
ارسال نظر
نظرات