شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:33 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 شناسه خبر: 1564424
با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولین؛

تشییع پیکر 2 شهید پرواز هواپیمای اوکراینی در سنندج

تشییع پیکر 2 شهید پرواز هواپیمای اوکراینی در سنندج
پیکر شهید آروین مرتب و آیدا فرزانه از شهدای حادثه سقوط پرواز شماره ۷۵۲ به مقصد اوکراین با حضور مردم و مسئولین انتظامی و نظامی استان کردستان، امروز پنجشنبه 26 دی 98 در بهشت محمدی سنندج در حال تشییع و تدفین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، پیکر شهید آروین مرتب و آیدا فرزانه از شهدای حادثه سقوط پرواز شماره ۷۵۲ به مقصد اوکراین با حضور مردم و مسئولین انتظامی و نظامی استان کردستان، امروز پنجشنبه 26 دی 98 در بهشت محمدی سنندج در حال تشییع و تدفین است.

حضور جوانان، استادان دانشگاه و چهره‌های فرهنگی و هم دانشگاهی‌های این شهیدان که غرق در غم و اندوه بودند نیز در این مراسم به چشم می خورد.

تشییع کنندگان در حالی که شعارهای الله اکبر، لااله الاالله سر می‌دادند، پیکر این سه شهید را تا آرامگاه ابدی خود تشییع می کنند.

گفتنی است؛ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه جاری، تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.

 پنج تن (نخبه دانشگاهی) از جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی اهل شهرستان‌های سنندج و سقز کردستان بودند. 

این جانباختگان در قالب ۲ خانواده بودند که شامل آروین مرتب دانش آموخته دکترای دانشگاه تکنولوژی کبک کانادا و مهندس ارشد شرکت ایتون و همسرش آیدا فرزانه دانش آموخته و استاد دانشگاه کبک کانادا اهل سنندج همچنین رزگار رحیمی دانشجوی دکترای الکترونیک کانادا،  استاد دانشگاه و پژوهشگر به همراه همسر باردارش فریده غلامی و فرزندشان ژیوار رحیمی اهل شهرستان سقز از دیگر جانباختگان کردستانی این حادثه بودند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564424
ارسال نظر
نظرات