شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:34 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 شناسه خبر: 1564427
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:

اظهارات روحانی در جامعه دو قطبی ایجاد می‌کند/ شورای نگهبان هیچگاه دین فروشی نمی‌کند

اظهارات روحانی در جامعه دو قطبی ایجاد می‌کند/ شورای نگهبان هیچگاه دین فروشی نمی‌کند
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: فقهای شورای نگهبان انسان های متدین و با خدایی هستند که هیچگاه دین شان را با دنیای دیگری معامله نمی کنند و این صحبت های آقای روحانی توهین به علما و حقوقدانان این نهاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار "راه آرمان" در واکنش به اظهارات رئیس جمهور در خصوص عملکرد شورای نگهبان در زمینه رد صلاحیت ها اظهار کرد: جایگاه شورای شورای نگهبان جایگاه مهمی است که حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به آن تکیه دارند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: فقهای شورای نگهبان انسان های متدین و با خدایی هستند که هیچگاه دین شان را با دنیای دیگری معامله نمی کنند و این صحبت های آقای روحانی توهین به علما و حقوقدانان این نهاد است.

حجت الاسلام سالک کاشانی بیان کرد: اعضای شورای نگهبان شخصیت هایی هستند که حاضر نیستند دین فروشی کنند و به طور دقیق روی پرونده ها کار می کنند لذا اینکه می گویند شورای نگهبان یک جناحی را تایید و یک جناحی را رد صلاحیت می کنند منطق قوی ندارد و یک فرار رو به جلو محسوب می شود.

وی خاطر نشان کرد:  آقای روحانی در حالی شورای نگهبان را به قانون گریزی و رفتار خلاف ضوابط قانونی متهم می کند که دولت طبق گزارش دیوان محاسبات تا کنون بیشترین قانون گریزی را انجام داده است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای نگهبان را یک نهاد فراجناحی خواند و تاکید کرد: آقای روحانی که چنین ادعایی را مطرح می کند باید آن را اثبات کند چرا که ما شاهد هستیم که در مجلس از اصولگرا و اصلاح طلب کسانی که مشکل داشتند همه رد صلاحیت شدند و فرقی بین هیچ حزب و جناحی در شورای نگهبان وجود ندارد.

سالک کاشانی اذعان کرد: این صحبت ها در جامعه یک دوقطبی ایجاد می کند و در شرایط فعلی به هیچ عنوان این مسئله مطلوب نیست و ما باید وحدتی که بعد از شهادت سردار بزرگوار اسلام، حاج قاسم سلیمانی به وجود آمده است را حفظ کنیم.

وی در پایان مطرح کرد: در واقع صحبت های آقای روحانی دفاع از یک جناح است، دفاع از جامعه کلان نیست و این صحیح نیست و این مسئله نشان می دهد حرف آن ها با عمل شان نقض دارد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564427
ارسال نظر
نظرات