شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:37 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 شناسه خبر: 1564507
رئیس اداره حفاظت محیط زیست:

تویسرکانی ها روزانه ۶۹ هزار لیتر سوخت مصرف می کنند

تویسرکانی ها روزانه ۶۹ هزار لیتر سوخت مصرف می کنند
کرمعلی گیلانه با بیان اینکه تویسرکانی ها روزانه ۶۹ هزار لیتر سوخت مصرف می کنند، گفت: با تنظیم ساده موتور خودرو می توان در مصرف بهینه و صرفه جویی سوخت اقدام کرده و از آلودگی هوا کاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه در این شهرستان روزانه ۵۵ هزار لیتر بنزین و ۱۴  هزار لیتر گازوییل مصرف می شود، اظهار کرد: این آمار اهمیت تنظیم موتور خودروها در جلوگیری از آلودگی هوا را به خوبی نشان می دهد.

وی در ادامه گفت: با پیگیری های اداره حفاظت محیط زیست شهرستان، مرکز معاینه فنی خودروهای سبک تویسرکان امروز با ۲۰ درصد تخفیف ارائه خدمات می کنند.

گیلانه بیان کرد: رانندگان به منظور جلوگیری از آلودگی هوا می توانند با مراجعه به مرکز معاینه فنی خودروهای سبک از تنظیم موتور خودروی خود اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: در اهمیت هوای پاک این مهم بس که انسان بدون غذا هفته ها و بدون آب روزها زنده می ماند اما بدون هوا بیش از چند دقیقه دوام نخواهد آورد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تویسرکان همچنین با بیان اینکه به منظور توجه عموم مردم به حفظ محیط زیست ۲۹ دیماه روز هوای پاک نامگذاری شده است، تصریح کرد: یکی از مهمترین عوامل آلودگی هوا، آلاینده هایی است که در نتیجه فعالیت خودروها و از اگزوز وسایل نقلیه تولید می شود.

وی ادامه داد: چنانچه خودروهای با سوخت بنزین و یا گازوئیل با نقص فنی کار کنند، حجم و نوع مختلفی از مواد مضر را در هوا متصاعد کرده و در نتیجه سلامت هوا و سلامت انسان را تحت الشعاع قرار می دهند.

گیلانه خاطرنشان کرد: با تنظیم ساده موتور خودرو می توان در مصرف بهینه و صرفه جویی سوخت اقدام کرده و از آلودگی هوا کاست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564507
ارسال نظر
نظرات