شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:48 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 شناسه خبر: 1564514
استاندار یزد مطرح کرد؛

لزوم توجه ویژه به ابزارهای نوین در تنظیم بازار کشور

لزوم توجه ویژه به ابزارهای نوین در تنظیم بازار کشور
محمدعلی طالبی اظهار داشت: تنظیم بازار کشور لازم است توجه ویژه ای به استفاده از ابزارهای نوین و استارتاپ ها داشته باشد که تا حدودی این موضوع به صورت سیستماتیک باید توسط دولت و تنظیم بازار کشور توسعه و تامین یابد و کشور به سمتی برود که بتوان از ابزارهای نوین استفاده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، محمدعلی طالبی ظهر امروز در کارگروه تنظیم بازار استان یزد با بیان این که ارائه آمار و گزارش ها از سوی مدیران دولتی به معنای ایده آل بودن وضعیت بازار نیست افزود: همه به مسائل و مشکلاتی که کشور با آن روبرو است واقف هستند اما تمام تلاشمان را انجام می دهیم که بتوان تا آنجا که امکان دارد در حوزه تنظیم بازار شرایط برای مردم و تولیدکنندگان در سطح استان و کشور ایده ال شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم شرایط کشور به گونه ای پیش رود که دغدغه های اقتصادی و معیشتی مردم کاهش پیدا کند  و در همین راستا پیگیری های بسیار خوبی برای رصد بازار  در بخش های تامین و توزیع، نظارت، اطلاع رسانی و اقناع جامعه در حال انجام است.

استاندار یزد  ادامه داد: با وجود همه نگرانی هایی که در خصوص گرانی نان وجود داشت طی چند مرحله این موضوع به  تاخیر افتاد و فرصت اقناع جامعه به وجود امد و بسیار خوب این طرح با کمترین مشکل اجرا شد چرا که خود جامعه نسبت به مشکلات صنف نانوایان توجیه بودند که و جود این نوع نگاه در جامعه بسیار ارزشمند است.

طالبی با بیان این که برخوردهای سلیقه ای با برخی از تصمیمات تنظیم بازار کشور صورت می گیرد  و برخی تصمیمات در استان های گرفته می شود که بر خلاف ستاد تنظیم بازار کشور است اذعان داشت: وجود بعضی از مشکلات در حوزه تنظیم بازار به تمرکز تصمیم گیری در مرکز برمی گردد  و شاید به دلیل این تمرکز نظارت ها و هماهنگی های لازم در برخی موارد وجود ندارد  که بعضا در نرخ های مصوب این موضوع خود را نشان می دهد و تبعیتی که همه کشور باید از این نرخ های مصوب داشته باشند به واسطه تفاوت شرایط امکان پذیر نباشد.

وی با بیان این که از شرایط بحرانی که وجود داشت عبور کرده ایم گفت: لازم است به ستاد تنظیم بازار استان ها یک تفویض اختیاری داده شود تا در برخی از مسائل بتواند سیاست گذاری کند و در مورد برخی کالاها نیز بتواند قیمت گذاری انجام دهد  و از سویی دیگر لازم است یک سازوکار مناسبی برای هماهنگی های منطقه ای بین استانی ایجاد شود.

طالبی ادامه داد: در بعضی از حوزه ها نیاز است تصمیمات مشترکی در چند استان اتخاذ شود و به نوعی تنظیم بازار منطقه ای داشته باشیم که از بروز برخی مشکلات جلوگیری کند این تفویض اختیار بسیار مهم است و خوشبختانه تفویض اختیارهایی که تاکنون انجام شده نتایج خوبی را نیز دربرداشته به طوری که تصمیم گیری ها راحت تر، فرآیندها کوتاه تر و رضایت عمومی نیز حاصل شده است.

وی با اشاره به تجربیات استان یزد در استفاده از استارتاپ ها تاکید کرد: تنظیم بازار کشور لازم است توجه ویژه ای به استفاده از ابزارهای نوین و استارتاپ ها  داشته باشد که تا حدودی این موضوع به صورت سیستماتیک  باید توسط دولت و تنظیم بازار کشور توسعه و تامین یابد  و کشور به سمتی برود که بتوان از ابزارهای نوین استفاده کرد.

استاندار یزد افزود: استفاده از ابزاراهای نوین مطمئنا در بحث تنظیم بازار می تواند موثر واقع شود و استان یزد نیز از آن جایی که در این حوزه سرآمد کشور است می تواند در این زمینه پیشرو باشد.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1564514
ارسال نظر
نظرات