شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 شناسه خبر: 1564533
رئیس بسیج مهندسین کشاورزی در مراسم شکرگزاری برداشت برنج:

گیلان ظرفیت تبدیل شدن به اولین استان کشاورزی هوشمند در کل کشور را دارد

گیلان ظرفیت تبدیل شدن به اولین استان کشاورزی هوشمند در کل کشور را دارد
رئیس بسیج مهندسین کشاورزی با تاکید بر اینکه استان گیلان ظرفیت کافی دارد که اولین استان کشاورزی هوشمند در کل کشور شود، گفت: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب و شرایط و ظرفیت های گیلان با حماسه کشاورزان استان این امکان وجود دارد که در پایداری کشاورزی ایران در رکن اساسی و اصلی بعنوان یک برگ زرین قرار گیرد که نیازمند حمایت استانداری گیلان هستیم‌.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، محمدرضا جهانسوز پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم شکرگزاری برداشت برنج در سالن اجتماع ناجا رشت با تاکید بر رسیدن به خودکفایی گندم اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئله کشاورزی در راس امور است امر خودکفایی در تولید برنج تکلیف قانونی، ملی و شرعی همه ما است.

وی با بیان اینکه کشاورزی ما و کشورهای اسلامی دارای چالش های بسیاری هستند درباره واردات گفت: سالانه بین ۱۹تا ۱۵میلیارد دلار واردات محصولات کشاورزی داریم و سال گذشته ۹میلیارد دلار محصولات استراتریک داریم که این ارقام بسیار بالا است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی درباره اقدامات بسیج مهندسان کشاورزی در راستایی رسیدن به خودکفایی در تولیدات محصول استراتژیک برنج بیان کرد: شرکت های دانش بنیان و تولیدات علمی، آموزش توانمندسازی، ایجاد سامانه های عملیاتی، افزایش بهره وری، شناسایی و بکارگیری ظرفیت های علمی، فنی و اقتصادی و...از جمله این اقدامات است.

جهانسوز با تاکید بر اینکه استان گیلان ظرفیت کافی دارد که اولین استان کشاورزی هوشمند در کل کشور شود خاطرنشان کرد: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب و شرایط و ظرفیت های گیلان با حماسه کشاورزان استان این امکان وجود دراد که در پایداری کشاورزی ایران در رکن اساسی و اصلی بعنوان یک برگ زرین قرار گیرد که نیازمند حمایت استانداری گیلان هستیم‌.

وی با اشاره به فرمایش رهبرمعظم انقلاب که بسیج کشاورزی با ۳۰هزار مهندس بسیجی تولید و پوشش پنج اقلام اساسی کشور بویژه گندم، برنج و جو را عهده دار شوند افزود: بسیجیان ملزم هستند سراغ کارهای اساسی و بزرگ روند و کشاورزان و مسئولین گیلان و مازندران باهم میثاق نامه ای داشته و به کشور اعلام کنند که تا ۳سال اینده کشور را در زمینه برنج پایداری قوی خواهند رساند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564533
ارسال نظر
نظرات