شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 17:04 منتشر شده در مورخ: 1398/10/27 شناسه خبر: 1564695
در خطبه های نمازجمعه کرمانشاه مطرح شد:

گوشزدی به دشمنان/ این انقلاب با شعار یک عده از بین نمی‌رود

گوشزدی به دشمنان/ این انقلاب با شعار یک عده از بین نمی‌رود
امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: به دشمنان داخلی و خارجی با جدیت و یقین گوشزد می‌کنیم که نه خود را رنج دهید و نه زحمت ایجاد کنید، این انقلاب با شعار یک تعدادی از بین نخواهد رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز حجت الاسلام محمد حجتی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کرمانشاه ضمن دعوت همگان به تقوای الهی و دوری از معصیت و گناه، اظهار داشت: تاریخ درس بزرگی به ما می‌دهد و سوانح، نبردها و خصومت‌ها را برای ما یادآوری می‌کند.

امام جمعه موقت کرمانشاه افزود: یکی از کشورهایی که تاریخ درخشان و گویا دارد کشور کهن ایران است که یک تاریخ ۱۲ هزار ساله در عقبه خود دارد.

وی گفت: با یک مروری بر تاریخ می‌توانیم بفهمیم افرادی که قبل از ما بوده‌اند افرادی بودند که گرفتاری‌هایی چون جنگ و صلح، تحریم و مشکلات داشته‌اند و در مقابل همه گرفتاری‌ها صبر کرده‌اند.

حجت‌الاسلام حجتی با بیان اینکه تفرقه و جدایی ضعف به دنبال دارد و دشمن را بر ملت‌ها مسلط می‌کند، تصریح کرد: بسیاری از جوانان ما که نا آگاهانه در برخی اجتماعات خلاف شأن انقلاب حضور پیدا می‌کنند، بسیاری از حرکت آنها مبتنی بر جهل آنهاست و نمی‌دانند ما از کجا شروع کردیم و چقدر تا رسیدن به این آزادی خسارت دادیم.

خطیب نماز جمعه کرمانشاه بیان داشت: برخی فکر می‌کنند با یک حرف ناهنجار و موضع گیری حساب نشده می‌توانند مملکت ۸۵ میلیونی را به دست بگیرند چنین افرادی برای آزادی کشور رنج ندیده‌اند، بلکه با خون شهدا روی گنج نشسته‌اند و چون از تاریخ خبر ندارند، مرتکب اشتباه می‌شوند.

وی به ظلم‌های خاندان پهلوی در تاریخ قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت: ظلم‌های بسیاری را از خاندان پهلوی دیدیم و فرزند رضا پهلوی قاتل نواب صفوی‌ها، ذوالقدرها و واحدی‌ها و هزاران شهید دیگر بود.

حجت‌الاسلام حجتی ادامه داد: بسیاری از جوانان زجر نوکر اجنبی بودن را نکشیده‌اند، حالا در زمانی هستیم که آزادیم و با انقلابی که با هدایت‌های روح خدا به دست آورده‌ایم به این مهم دست پیدا کردیم.

امام جمعه موقت کرمانشاه با اشاره به بیانات امام راحل اظهار داشت: همانطور که امام فرمودند ما این انقلاب را صادر می‌کنیم و انقلاب را به دست امام زمان (عج) می‌رسانیم.

وی افزود: به دشمنان داخلی و خارجی با جدیت و یقین گوشزد می‌کنیم که نه خود را رنج دهید و نه زحمت ایجاد کنید این انقلاب با شعار یک تعدادی از بین نخواهد رفت.

حجت‌الاسلام حجتی خطاب به جوانان گفت: نکند دنبال یک روباه فریبکار به عنوان سفیر انگلستان خبیث راه بیفتید و استعمار آمریکا، فرانسه و انگلیس را فراموش کنید.

خطیب نماز جمعه کرمانشاه خاطرنشان کرد: بافت ملت ما یک بافتی است که در کره زمین فقط اختصاص به ایران دارد و در آن زن و مرد، سپاهی، ارتشی، نیروهای مردمی کوچک و بزرگ به یک سو حرکت می‌کنند و اتحاد بی‌نظیری بین آنها وجود دارد.

وی ضمن تسلیت شهادت سردار رشید اسلام، بیان داشت: سپهبد سلیمانی با کمال رشادت در سوریه با دشمنان اسلام می‌جنگید، او مردی بود که با شهادت خود نیز یک رفراندوم بزرگ در ایران ایجاد کرد. تأثیر شهادت او از حیاتش بیشتر است و انسجام بیش از پیش ملت ایران را رقم زد.

حجت‌الاسلام حجتی به دلایل شکست جنگ خود اشاره کرد و گفت: در این جنگ مسلمانان به دستورات پیامبر اکرم (ص) توجه نکردند و برای دنیا دست از جنگ برداشتند و دشمن بر آنها مسلط شد.

وی ادامه داد: ملت ما باید بدانند اگر در خط رهبری حرکت کنیم و از دستورات ولایت فقیه سرپیچی نکنیم به بلای عظیم گرفتار نخواهیم شد. در شکست‌ها نباید نا امید شویم و البته بر پیروزی‌ها نیز نباید مغرور شویم و همانطور که امام خمینی (ره) در فتح خرمشهر فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد، ما نیز باید پیروزی‌ها را از قدرت خدا بدانیم و بر آن مغرور نشویم.

خسارت سنگین به مرکز فرماندهی و کنترل ارتش آمریکا در عراق که به راحتی قابل جبران نیست

حجت الاسلام محمدطه مهری در خطبه های نمازجمعه امروز اسلام آبادغرب با بیان تحلیلی بر حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری گفت: حادثه‌ای که شیرینی سیلی سخت بر دشمن را تلخ کرد. کام مردم داغدار ایران در سوگ سردار دلها با سیلی سخت فرزندان سپاهی ملت بر آمریکا، تازه شیرین شده بود که خبر اولیه سقوط هواپیمای مسافری اوکراین با ۱۷۹مسافر که ۱۴۶نفر آن ایرانی بودند، تلخ شد. گذشت دو روز از واقعه و یاوه گوییهای ترامپ و غربیها در باره عین الاسد موجب شد، حادثه سقوط هواپیما چندان به چشم نیاید. اما اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح در صبح روز شنبه، مبنی بر بروزخطای انسانی ازطرف پدافند ایران، کشور را در شوک و بهت، حادثه فرو برد.

وی افزود: در این باره نکاتی گفتنی است: ترجیع بند هر سه اقدام، عبارت بود از:  پذیرش خطا و اعتراف به اشتباه بدون توجیه و فرافکنی؛ عذر خواهی از مردم و آمادگی برای هرگونه تنبیه. توضیح صادقانه ماجرا بر اساس اسناد و بررسی هایی که تا آن ساعت رسیده بود. قول لازم برای پیگیری قصور یا تقصیرات انجام گرفته و اطلاع رسانی شفاف به مردم. تلاش برای رفع نقائص موجود برای جلوگیری ازبروز این گونه حوادث تلخ.

حجت الاسلام مهری گفت: ️سرعت عمل ستادکل در صدور اطلاعیه و سخنان صادقانه و شجاعانه دو سردار شجاع سپاه اسلام، تا حدود زیادی از ناراحتی‌های مردم کاست، اما همچنان بسیاری ازسئوالات در اذهان باقی ماند.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب در خصوص روی دیگر ماجرا؛ فرصت طلبی فتنه گران بیان داشت: تشییع جنازه سردار دلها سلیمانی عزیز و ابومهدی المهندس و یاران این دو نماد جبهه مقاومت، رفراندوم ملی برای گفتمان مقاومت بود. رستاخیز عظیم و قیامت عظمای حضور مردم، باعث شد، خشم و کینه آمریکا و صهیونیسم فوران کند و دندانهای خشم و نفرت مزدوران داخلی آنها نیز ازفرط عصبانیت بر هم بخورد.

مهری تصریح کرد: این جریانات منفور و پلید، با استفاده از فرصت تجمع گروهی از دانشجویان ومردم در سوگ جانباختگان حادثه در دانشگاههای شریف و امیر کبیر، دزدانه، فرصت را مغتنم شمرده و با سوق دادن یک تجمع انسانی و عاطفی به سمت ماجراجوئیهای سیاسی و یارگیریهای خشونت بارخیابانی، در صدد تکرار حوادث تلخ آبان ماه برآمد حضور زبونانه و غیرقابل توجیه سفیر خیره سر و گستاخ و بی شرم انگلیس خبیث در این تجمعات به همراه برخی هنرمندان کم مایه و فریبخورده و شهرت طلب، از وجوه تمایز این تجمعات کوچک بود.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب بیان داشت: علاوه بر آن حمایت گسترده تمام دشمنان انقلاب اسلامی و هویت ایران عزیز، اعم از آمریکا و برخی اروپایی ها، رژیم صهیونیستی، و عناصر مفلوکی ازخاندان کثیف پهلوی و منافقین پلیدو.... است. بخش دیگری از سناریوی حادثه سازی‌های کور، در این ایام، راه اندازی موج استعفا و انصراف برخی سینماگران از شرکت در جشنواره فجر، فراخوان برتی تجمعات غیرقانونی، انصراف از همکاری با صدا وسیما بود که آغاز شده وهنوز جریان دارد. اما بخش دیگر ماجرا شعله ورسازی آتش انتقام از نیروی سرافراز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به ویژه سردار سرافرار اسلام، حاجی زاده است.

وی افزود: بروز حادثه تلخ سقوط هواپیما، نباید موجب شود، بزرگی و عظمت سیلی سخت ایران انقلابی و فرزندان دلاور سپاهی ما، تحت‌الشعاع قرار گیرد.

حجت الاسلام محمدطه مهری با بیان ویژگی‌های عملیات شهید سلیمانی اظهار داشت: به رخ کشیدن قدرت اطلاعاتی در مشخص نشدن تحرک سامانه‌های موشکی سپاه و شلیک غافلگیرانه و کوبنده. آماده بودن سامانه‌های آفندی برای مراحل بعدی پاسخ در صورت هر اقدام آمریکا (که تاثیر زیادی در بازدارندگی آمریکا از هر اقدامی داشت)به نحوی که آمریکا دریافت هر گونه پاسخ با پاسخ شدیدتر مواجه خواهدشد.خارج شدن اجباری ارتش آمریکا از پروتکل‌های محرمانه انتقال مجروحان و کشته‌شدگان که باعث لو رفتن تردد آمبولانس‌های هوایی شد.

وی افزود: خسارت سنگین به مرکز فرماندهی و کنترل ارتش آمریکا در عراق که به راحتی قابل جبران نیست و عملا چشم اطلاعاتی آمریکا در منطقه کور شد. خسارت سنگین به یگانهای پهپادی ارتش آمریکا که کمک زیادی به اقدامات اطلاعاتی و تروریستی آنها می‌کرد و تا مدتها، این قدرت اطلاعاتی و نظامی با چنین ضربه دقیقی، فلج خواهد بود. خبر بد و مهم برای آمریکا عدم نیاز موشکهای ایرانی برای نقطه‌زنی در فاصله‌های چند صد کیلومتری به ماهواره و هدایت آن است که امکان مختل کردن آنها را تا حد نزدیک به صفر می‌رساند.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب بیان داشت: جالب این که حتی چین و روسیه در این زمینه از ایران ضعیف‌ترند. اشراف اطلاعاتی ایران روی پایگاههای آمریکا و مراکز حساس در منطقه که حتی دقیقا انبار مهمات عین‌الاسد را نشانه گرفته و منهدم کرده است. آبروریزی در مقابل رسانه‌ها به گونه‌ای که اجازه بازدید از کل عین الاسد داده نشد و فقط یک محل اصابت موشک را به رسانه‌های خارجی نشان دادند. اشاره مستقیم برخی رسانه‌ها و کارشناسان (مثل واشنگتن پست) به این موضوع که این دقت و قدرت و صلابت نتیجه نقشه راه رهبر انقلاب برای نیروهای مسلح ایران است.

مهری تصریح کرد: این حمله بی‌نظیر و دقیق که پس از ۸۷سال اتفاق افتاد، از یک سو نماد "ما می‌توانیم" در عرصه‌ی علمی، فناوری و اطلاعاتی و سیاسی بود و ازدیگر سو نشانه ضعف و افول آمریکا و عجز او از پاسخگویی. در واقع اکنون دیگر ملتها و گروههای مقاومت می‌گویند: اگر ایران پایگاه آمریکا را هدف قرار داد و پاسخی دریافت نکرد، پس ما هم "می‌توانیم.

حجت الاسلام مهری بیان داشت: ️ روز سه شنبه ۲۴ دی ماه، سه کشور اروپایی، در یک اقدام شیطنت‌آمیز با صدور بیانیه‌ای، ضمن اظهار نگرانی از تنش‌های فی‌مابین ایران و آمریکا در مساله هسته‌ای، با سالوسی و شیطنت، پرونده هسته‌ای را به کمیسیون حل اختلافات ارجاع داده‌اند. منظور از سازوکار حل اختلافات همان" مکانیزم ماشه" است، که در بند۳۶ و۳۷ توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ آمده است. این دو بند به مسائل مرتبط با حل و فصل و اختلافات می‌پردازد و آن را شرح می‌دهد. از آنجا که رجوع به این دو بند به بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران منجر می‌شود، این سازوکار " مکانیزم ماشه" نام گرفته است.

 شهادت شهید سلیمانی منشاء تحولات مهم و سرنوشت سازی در منطقه خواهد شد

حجت‌الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: سیاست راهبردی امروز رهبرمعظم انقلاب اسلامی اخراج آمریکا از منطقه غرب آسیاست سیاستی که ضرورت آن به تامین منافع ملی ایران و سایر کشورهای منطقه بازمیگردد.

ایشان بااشاره به شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی افزود : شهادت این سردار سرافراز اسلام دراقدام تروریستی آمریکای جنایتکار منشا تحولات مهم وسرنوشت سازی در منطقه شده که گام مهمی در تسریع تحولات و بیداری وهم گرایی هرچه بیشتر ملتها محسوب میشودتحولی که می تواند پیروزی و دستاوردی تاریخی برای ملتها و شکست و ضربه ای بنیادین برای نظام سلطه ودولت آمریکا رقم بزند.

خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد : بعداز اقدام تروریستی آمریکای جنایتکار سیلی محکمی توسط سپاه پاسداران به جنایتکاران زده شد که هیمنه قدرت وابهت پوشالی آنها را درهم ریخته و آنها را مفتضح کرد.

وی اذعان داشت : در جریان انتقام سخت سپاه پاسداران از آمریکای جنایتکار ما توانستیم در جنگ الکترونیک نیز بابرتری قابل توجهی سامانه های دفاعی آنها را که برای منحرف کردن موشکهاست از کار انداخته و به اهداف خود دراین حمله موشکی دست یابیم.

ایشان درادامه با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای خطوط اکراین ادامه داد : در ساعاتی پس از انتقام سخت سپاه پاسداران از آمریکای تروریست متاسفانه حادثه ای اتفاق افتاد که شیرینی سیلی سخت به دشمن را تلخ کرد .

وی افزود : اعلام خبراولیه سقوط هواپیمای اکراینی با ۱۷۹ مسافر که ۱۴۶ نفرآن ایرانی بودند کام مردم را تلخ کرد و بررسی ای حادثه و صدور بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بربروز خطای انسانی از طرف پدافند دفاعی کشور ،ایران اسلامی را دربهت و شوک حادثه فروبرد.

فاطمی نسب اذعان داشت : سرعت عمل ستاد کل نیروهای مسلح و ثدور بیانیه و سخنان صادقانه و شجاعانه دوسردار شجاع سپاه اسلام تا حدود زیادی از ناراحتی های مردم کاست اما فرصت طلبی فتنه گران دراین بین که به دنبال ضربه زدن و انتقام گیری از سپاه پاسداران هستند کام مردم عزادار ایران اسلامی خصوصا خانواده های قربانیان این سانحه هوایی را تلخ تر کرده است.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد : هماهنگی عجیب سردمداران جبهه استکبار همچون رئیس جمهور آمریکا و صهیونیست‌ها و برخی سران اروپایی با عناصر مفلوک سلطنت‌طلب و منافق بار دیگر همدستی عوامل داخلی و خارجی را آشکار کرد.

وی ادامه داد : دراین میان حضور غیر قانونی و خلاف قواعدحقوقی سفیر مفلوک دولت خبیث انگلیس در تجمعات غیرقانونی به همراه برخی عناصر واداده ابعاد دیگری از این اتحاد شوم را برملا کرد.

خطیب جمعه شهرستان اذعان داشت : دستگاه دیپلماسی کشور لازم است بابرخورد قاطعانه نامبرده رابه عنوان عنصر نامطلوب شناخته و اکنون که از ایران رفته از ورود مجدد وی به کشور جلوگیری کند.

امام جمعه شهرستان درادامه به فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کردوگفت : بااعلام نتایج اولیه احراز صلاحیتها توسط شورای نگهبان انتخابات مجلس یازدهم وارد فاز جدیدی شد طبیعی است بسیاری از جریانات و نیز کسانی که رد صلاحیت شده اند با القاء شبهات بخواهند شورای نگهبان را زیر سوال ببرند اما شورای نگهبان نگاه حزبی و جناحی در رد یا تایید صلاحیتها نخواهد داشت.

انتهای پیام/

 
 
 

 

https://www.dana.ir/1564695
ارسال نظر
نظرات