شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:33 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 شناسه خبر: 1564879
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان اعلام کرد؛

تخصیص ۳۲۳ میلیون تومان اعتبار به اجرای طرح‎‌های آبخیزداری فراهان

تخصیص ۳۲۳ میلیون تومان اعتبار به اجرای طرح‎‌های آبخیزداری فراهان
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان گفت: ۳۲۳ میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به اجرای طرح‌های آبخیزداری در این شهرستان اختصاص یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد مجدآبادی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان در گفتگو با فراهان خبر از تخصیص ۳۲۳ میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به اجرای طرح‌های آبخیزداری در این شهرستان خبر داد و گفت: با تخصیص این اعتبارات اجرای کمربند حفاظتی خنجین و عملیات بیولوژیک از جمله ایجاد چاله‌های فلسی، قرق مراتع، ایجاد آبشخوار دام و مرمت چشمه در دستور کار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان قرار گرفت.

وی، اجرای طرح کمربند حفاظتی شهر خنجین را از خواسته‌های به حق مردم این منطقه دانست و افزود: مرز اراضی ملی و مزروعی این منطقه با ایجاد ۱۹۰ بنچ مارک (سنگ نشانه) به طول حدود ۲۰ کیلومتر و با اعتبار یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال تفکیک می‌شود.

مجدآبادی، اجرای طرح بیولوژیک اصلاح و احیای مراتع در سطح ۸۰ هکتار با اعتباری بالغ بر ۶۴۰ میلیون ریال را از دیگر برنامه‌های این اداره کل بیان کرد و گفت: اجرای طرح‌های بیولوژیکی، افزایش ظرفیت ذخیره نزولات و تقویت پوشش گیاهی مراتع در این اراضی را به همراه دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان، اظهار کرد: مرمت ۲ مورد چشمه شهرستان فراهان، قرق ۳۵۰ هکتار از مراتع و ایجاد ۱۰ دستگاه آبشخور با اعتباری بالغ بر ۷۲۰ میلیون ریال برای تامین آب و پراکنش مناسب دام‌ها در سطح اراضی طبیعی این شهرستان از دیگر برنامه های این اداره است.

وی، ایجاد بندهای گابیونی و سنگ و ملاتی در حوزه آبخیز خنجین را از دیگر برنامه‌های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان عنوان کرد و گفت: با تخصیص ۱۵ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده به شهرستان این طرح عملیاتی می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان، گفت: اجرای این طرح نقش مهمی در کنترل سیلاب و رسوب ، کاهش سیلاب و افزایش تغذیه سفره های آب زیرزمینی در منطقه و ارتقای ضریب ایمنی راه‌ها و تاسیسات انتقال نیرو در برابر خطر سیلاب را به همراه دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564879
ارسال نظر
نظرات