شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:01 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 شناسه خبر: 1564894
انتقاد بازوند، استاندار کرمانشاه از دستگاه‌های نظارتی؛

تورم ۵۶ درصدی در کرمانشاه قابل قبول نیست

تورم ۵۶ درصدی در کرمانشاه قابل قبول نیست
استاندار کرمانشاه از عملکرد دستگاه‌های نظارتی در زمینه کنترل بازار انتقاد کرد و گفت: داشتن ۵۶ درصد تورم در بحث اقلام خوراکی در استانی با نرخ بیکاری بالا قابل قبول نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز هوشنگ بازوند صبح امروز یکشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه با انتقاد از نرخ تورم میوه و تره‌بار، اظهار داشت: اینکه در یک شهر دو مغازه با فاصله کم نرخ فروش میوه و تره‌بار آنها بیش از دو برابر اختلاف داشته باشد هیچ توجیهی ندارد.

استاندار کرمانشاه افزود: این اختلاف قیمت نشان می‌دهد که بازرسی در این خصوص وجود ندارد و تعزیرات حکومتی نیز به وظایف خود عمل نمی‌کند.

این مقام ارشد استان خاطر نشان کرد: داشتن ۵۶ درصد تورم در بحث اقلام خوراکی در استانی با نرخ بیکاری بالا اصلاً قابل قبول نیست و باید این روند گرانی کنترل شود.

وی تصریح کرد: با بررسی که به وجود آمد متوجه شدیم که نرخ خدمات رستوران‌ها و هتل‌های کرمانشاه نسبت به همدان حداقل ۲۵ درصد گران‌تر است و گاهی دیده می‌شود برخی از رستوران‌ها برای یک پرس غذا فاکتورهای عجیبی صادر می‌کنند.

بازوند بر نظارت جدی بازرسان تعزیرات حکومتی تاکید کرد و بیان داشت: اگر این وضعیت کنترل نشود می‌تواند آسیب‌های سختی به صنعت گردشگری وارد کند چرا که یک گردشگر مایل است به جاهایی سفر کند که خدمات رفاهی ارزانتری ارائه می‌کند.

استاندار کرمانشاه خطاب به مدیرکل تعزیرات استان کرمانشاه گفت: مدیرکل باید نسبت به بررسی و کنترل و برخورد قانونی در زمینه تورم مواد غذایی به خصوص میوه داشته باشد.

این مدیر ارشد استان در خصوص طرح موضوع درخواستی صدا و سیما در راستای اختصاص زمین برای نصب دکل در مرز خسروی ادامه داد: ظرف مدت یک ماه سند این زمین به نام منابع طبیعی زده شود تا منابع طبیعی هم از طریق بهره برداری در اختیار صدا و سیما قرار دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۰ میلیارد تومان پول از مصوبات سفر مقام‌معظم رهبری در خزانه موجود است، گفت: در اسرع وقت دستگاه‌های ذیربط نسبت به جذب آن اقدام‌کنند در غیر این صورت در قالب طرح تشریفات به آنها پرداخت نخواهد شد.

بازوند تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی هر چه سریع‌تر نسبت به ارسال لیست پروژه‌های قابل افتتاح اقدام‌کنند و فرمانداران بر آن نظارت کافی داشته باشند تا اختلاف نظر پیش نیاید.

استاندار کرمانشاه همچنین گفت: امسال تا قبل از عید نوروز مکان‌هایی را برای نمایشگاه صنایع دستی جهت فروش محصولات افرادی که تمایل دارند کارهای دستی خود را در معرض فروش قرار دهند در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564894
ارسال نظر
نظرات