شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:39 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 شناسه خبر: 1564902
روایتی از یک پویش؛

سیل مهربانی در کوچکترین استان کشور به راه افتاد

سیل مهربانی در کوچکترین استان کشور به راه افتاد
این بار هم بر خلاف دستگاه های دولتی، نهادهای مردمی در البرز برای حمایت از مردم سیل زده سیستان دست به کار شده اند تا برای امر خیر دیگری پیش قدم شده و همانند سنوات قبل در امدادرسانی حرفی برای گرفتن داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، این روزها البرز همانند مردم سرزمینمان ایران، داغدار سیستان است، استانی که جز رنج و سختی چیزی عاید مردمش نشده است، مردمانی که امروز از روحانی در میان آب و گل استقبال می کنند، رئیس دولتی که جز وعده وعید چیزی برای معیشت و رفاه مردم نداشت. 

نمی دانم از چه بگویم و از کجا بنویسم، زمانی که سخنان یک بلوچی یک دنیا حرف برای مسئولین دارد، جوانی که خطاب به مدیران ارشد کشور می گوید؛ "آقایی که اسم خودتو گذاشتی مسئول، الان بیش از 500 تا از روستاهای بلوچستان زیر آبن، بیش از 20 هزار خونه تخریب کامل شدن، به همت شما کسی اونجا خونه آجری و بلوکی نداره. 
 
تقریبا اکثر خونه ها از خشت و گلن، که با یه نمه بارون کلا بنا تخریب میشه، استاندارمونم که معلوم نیس کجاس! چابهارم که نماینده نداره! آقای روحانی هم که طبق معمول فکر کنم خواب باشن. ولی امیدوارم بعد از اینکه از خواب بیدار شدن، این خبر به دستشون برسه که بلوچستان رو سیل برده. نمی دونم شما شبا چجوری خوابتون می بره با وجود اینکه پیرمرد 70 ساله، توی اون سرما شبو صبح می کنه به امید اینکه شاید یه کمکی بیاد صبح!". 
 
 
برگردیم به البرز، استانی که این بار هم بر خلاف دستگاه های دولتی، نهادهای مردمی برای حمایت از مردم سیل زده دست به کار شده اند تا برای امر خیر دیگری پیش قدم شده و همانند سنوات قبل در امدادرسانی حرفی برای گرفتن داشته باشند، یکی از پیش قراول های این عرصه کمیته امداد البرز است که با راه اندازی 150 پایگاه کمک مردمی از شهروندان درخواست کرده است به سیستانی ها کمک کنند. 
 
البته آنگونه که محمد محمدی فرد مدیر کل این دستگاه به خبرنگار تیتریک، می گوید، البرزنشینان می ‌توانند از طریق شماره‌گیری سامانه ۱۳۷ شهرداری نیز اجناس  اهدایی خود را تحویل  یا وجوه اهدایی خود به شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۵۷۸  را به نام کمیته امداد امام (ره) البرز و کالای اهدایی خود را به دفاتر کمیته امداد امام (ره) و مراکز نیکوکاری ارائه دهند.
 
بسیج سازندگی استان البرز هم دست روی دست نگذاشته و برای جمع‌ آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی به سیل ‌زدگان استان سیستان و بلوچستان فراخوان فوری داد و علی ترکاشوند مسئول این نهاد در گفتگو با خبرنگار تیتریک، اعلام کرد؛ "برای تامین نیازهای مردم آسیب ‌دیده از سیل، کمک ‌های نقدی و غیرنقدی مردم نوع دوست استان البرز برای هموطنان در سیستان و بلوچستان جمع آوری می شود.
 
 
 
مردم نوعدوست  استان البرز می ‌توانند کمک های نقدی خود را به نام مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی (ع) به شماره کارت 6037-9979-2824-8112 واریز و کمک های غیرنقدی خود را همچون  لباس گرم، وسایل گرمایشی، کنسرو، آب معدنی و خشکبار  را  به معاونتهای بسیج سازندگی در نواحی سپاه استان البرز تحویل دهند". 
 
سید فتح الله هاشم نژاد مدیر هلال احمر شهر کرج هم در گفتگو با خبرنگار تیتریک، اعلام کرد؛  "جمعیت هلال‌احمر به منظور کمک به هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی در جنوب و جنوب شرق کشور و به خصوص استان سیستان و بلوچستان اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی نوعدوستانه مردم برای یاری رساندن به هموطنانمان کرد.
 
هموطنان در صورت تمایل به کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان و برخی از نقاط جنوب و جنوب شرقی کشور می‌توانند به روش های زیر اقدام کنند: واریز وجوه نقدی به حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌های کشور، واریز به شماره کارت‌های ۶١٠۴٣٣٧٩٩٩٩٩٩٩٩۶ نزد بانک ملت و ۵٨٩۴۶٣١٨۵٠٢۵٩٧٣٠ نزد باک رفاه کارگران،  کد دستوری #١١٢* و  اقلام غیرنقدی شامل: انواع پتو، موکت، زیرانداز نو، مواد غذایی و بهداشتی". 
 
 
البته معاونت امداد بنیاد بین المللی غدیر در استان البرز هم پویش مهربانی را راه اندازی کرده است تا شهروندان کمک های خود را به شماره حساب 5859837005675125 به نام بنیاد غدیر واریز کرده و در صورت واریز مبلغ به شماره همراه 09382441879 پیامک دهند. 
 
ختم کلام اینکه ... 
 
کاش پویش های مهربانی جای خود را بین مسئولین هم باز می کرد نه اینکه صرفا به یک بازدید و وعده ختم شد، وعده هایی که نه تنها بم، بلکه سرپل ذهاب، گلستان و امروز سیستان در حسرت تحقق آنها مانده اند.  
 
 
 
 
 انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1564902
ارسال نظر
نظرات