شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 شناسه خبر: 1564915
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خبر داد؛

خدمات رسانی 77 پایگاه اورژانس به سیل زدگان/ اعزام 16 تیم عملیاتی بهداشتی به مناطق سیل زده

خدمات رسانی 77 پایگاه اورژانس به سیل زدگان/ اعزام 16 تیم عملیاتی بهداشتی به مناطق سیل زده
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به اعزام 16 تیم عملیاتی بهداشتی به مناطق سیل زده گفت: خدمات رسانی توسط 77 پایگاه اورژانس به سیل زدگان در سیستان و بلوچستان در حال انجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد مهران امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرد: با توجه به بارندگی شدید و سیل اخیر در سیستان و بلوچستان خدمات رسانی به بیماران و مراجعین تمام مراکز بهداشتی و درمانی سطح دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر استمرار دارد و هیچ خللی در روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به وجود نیامده است.

وی افزود: اقدامات و هماهنگی های لازم جهت ارائه خدمات لازم به مادران باردار ساکن در مناطق مستعد سیل و بحران پیش بینی و تاکنون 37 مادر باردار به بیمارستان امام علی(ع) چابهار منتقل شده و سایر مادران باردار نیز تحت نظر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: 77 پایگاه اورژانس زمینی به همراه دو فروند بالگرد اورژانس هوایی ایرانشهر و گناباد و 6 تیم واکنش سریع فوریت های پزشکی در منطقه مستقر هستند و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: 16 تیم عملیاتی بهداشتی به منظور ارزیابی مستمر وضعیت بهداشت محیط، بیماری های منتقله از آب و سایر خدمات بهداشتی در شهرستان های چابهار و کنارک مستقر هستند و شرایط بهداشتی این مناطق کاملا تحت کنترل است.

امینی فرد عنوان کرد: فعلا کمبود دارویی وجود ندارد و با همکاری سازمان غذا و دارو اقلام دارویی مورد نیاز تامین شده و الباقی نیز در روزهای آینده ارسال خواهد شد.

وی گفت: واکسن و سرم های لازم برای شرایط پس از سیل و کنترل بیماری ها با کمک مرکز مدیریت بیماری های واگیر و معاونت بهداشت وزارت بهداشت تامین شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564915
ارسال نظر
نظرات