شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:26 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 شناسه خبر: 1564933
معاون نظارت اداره کل حفاظت محیط‌ زیست کرمانشاه عنوان کرد؛

شناسایی ۳ کانون آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در کرمانشاه

شناسایی ۳ کانون آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در کرمانشاه
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان کرمانشاه از شناسایی ۳ کانون آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آذر ولی‌زاده در گفتگو با مرصادنیوز با اشاره به اینکه به محیط بانان و مردم اعلام شده است از صید هرگونه پرنده مهاجر خودداری کنند، اظهار داشت: با توجه به آنکه ۳ کانون آنفلوانزا در استان کرمانشاه مشاهده شده است باید در تمام نقاط استان نگرانی را احساس کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال پایش تالاب‌های استان به عنوان زیستگاه پرندگان مهاجر هستیم، افزود: تاکنون گزارشی از آنفلوانزای پرندگان مهاجر اعلام نشده است و مردم در صورت مشاهده آن را به محیط زیست اعلام کنند.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان کرمانشاه با تصریح امسال هیچگونه شکار صدور مجوز پرنده را اعلام نکردیم، تصریح کرد: میزان آگاهی، میزان پایش و گشت و کنترل بالا رفته است و همین سبب شده که میزان شکار صید در استان کرمانشاه پایین بیاید.

ولی زاده با اشاره به اینکه برای جلوگیری از شکار شدن پرندگان مهاجر باید در مرحله نخست فرهنگ‌سازی شود، بیان داشت: شکار پرندگان در تالاب‌های این استان ممنوع است و در صورت مشاهده شکار هرگونه پرنده مهاجر در منطقه، با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564933
ارسال نظر
نظرات