شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 16:51 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 شناسه خبر: 1564958

۱۲ نوروزگاه در ایام عید نوروز در استان مرکزی برپا می‌شود

۱۲ نوروزگاه در ایام عید نوروز در استان مرکزی برپا می‌شود
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از برپایی ۱۲ نوروزگاه در ایام نوروز ۹۹ در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛حسینی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی  امروز در اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: آمار و ارقام ارائه‌شده توسط ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی از سال گذشته نشان‌دهنده  افزایش حجم سفرها و بازدیدهای مسافران و گردشگران از استان است.

حسینی اظهار کرد: نوروزگاه های شهری استان در حال برنامه ریزی است امسال همچون سنوات گذشته ۱۲ نوروزگاه در ۳۰ کلیومتری مبادی ورودی شهرستانها جانمایی و مقرر شده است تا در نوروز ۹۹ با همکاری و تعامل فرمانداران و شهرداران در مبادی ورودی و خروجی و در محل جاذبه های طبیعی و تاریخی که بازدید بیشتری دارد، نوروزگاه ایجاد شود.

معاون گردشگری استان مرکزی بیان کرد: تابلو های معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی استان که نیاز به ترمیم و مرمت دارند در دستور کار قرار گرفته و تا پایان اسفند ماه به پایان خواهد رسید.

حسینی  تاکید کرد: طی مذاکره با واحد فرهنگی دانشگاه اراک یک تفاهم نامه همکاری جهت همکاری دانشجویان داوطلب در این ایام به امضا خواهد رسید و طی آن یک دوره آموزشی برای داوطلبین شرکت در ستاد خدمات سفر نوروز برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در ایام نوروز ۹۹ باید از رستوران های بین راهی جهت بررسی کیفیت و بهداشت آنها بازدید کرد و در صورت وجود تخلف، اقدامات لازم را انجام داد. بدین منظور در جلسه استانی جهت تشکیل اکیپ‌های نظارتی با حضور ارگانهای ذی ربط برنامه ریزهای لازم انجام پذیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: اسکان مسافران به بهترین وجه از اولویت های ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی طی ایام نوروز ۹۹ خواهد بود که باید با نصب بنرهای راهنمایی، تجهیز محل های اسکان و سایر نیازمندی‌های مسافران نوروزی، این موضوع مهم انجام شود و در صورت  شرایط جوی نامناسب اسکان اضطراری برنامه‌ریزی‌های لازم با دستگاه‌های مرتبط  انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1564958
ارسال نظر
نظرات