شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:02 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 شناسه خبر: 1564986

محموله کمک‌های جامعه ورزش استان مرکزی برای سیل‌زدگان ارسال شد

محموله کمک‌های جامعه ورزش استان مرکزی برای سیل‌زدگان ارسال شد
محموله کمک‌های جامعه ورزش استان مرکزی برای مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ محموله کمک‌های جامعه ورزشکاران ، هیئت‌های ورزشی و هیئت نجات‌غریق و غواصی استان مرکزی امروز شنبه به مقصد مناطق سیل‌زده در سیستان و بلوچستان ارسال شد.

این محموله به ارزش ریالی ۵۰۰ میلیون ریال، شامل پتو، آب‌معدنی، بیسکویت، حلواشکری، پوشک بچه، مواد شوینده، لباس گرم، کنسرو ماهی ، قند و چای در قالب یک کامیون به منطق ارسال شد.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغازشده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تأثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است.

شرایط در  سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام‌شده به‌طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است.

در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است.

امدادرسانی به روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان تنها از طریق بالگرد و یا قایق امکان پذیر است و با وجود تلاش امدادگران، چادر، مواد غذایی بسته بندی، پتو و ملزومات پزشکی و بهداشتی از اقلام ضروری مورد نیاز مردم منطقه است.

 انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1564986
ارسال نظر
نظرات