شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 19:42 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 شناسه خبر: 1565057
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

۹ انجمن تخصصی در راستای برگزاری جشنواره امام خمینی(ره) کار خود را آغاز کردند

۹ انجمن تخصصی در راستای برگزاری جشنواره امام خمینی(ره) کار خود را آغاز کردند
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه ۹ انجمن تخصصی در راستای برگزاری جشنواره امام(ره) در موضوعاتی چون هنرهای تجسمی، طراحی، نقاشی،عکاسی، کاریکاتور، پوستر، نقاشی خط و اینفوگرافی کار خود را آغاز کرده اند، گفت: فراخوان جشنواره همزمان با ایام الله دهه فجر آغاز می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عصر امروز در شانزدهمین نشست ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی، با اشاره به آغاز فراخوان جشنواره تحصصی با محوریت حضرت امام(ره) در ایام الله دهه فجر گفت: به دلیل اینکه حضرت امام(ره) یک شخصیت بین المللی هستند و در طول دوران عمر با برکت خود دنیا را با اقدامات خود دچار تحول کرده اند نیاز است این جشنواره به عمق شخصیت ایشان به درستی پرداخته بپردازد.

وی افزود: تولید محتوای هدفمند با توجه به وسعت شخصیت بی نظیر حضرت امام(ره) یک ضرورت است که باید به آن توجه شود که برای تحقق این موضوع باید از کلیه ظرفیت های هنری و فرهنگی موجود استفاده شود.

فرمانده سپاه روح الله، اظهار کرد: همچنین هم افزایی میان آثار تولیدی نیز باید در دستور کار جشنواره باشد. برای تحقق این کار می توان آن را به صورت استانی برگزار کرد. در اینصورت قطعا شاهد آثار و برکات زیادی خواهیم بود.

وی، ادامه داد: استفاده از نمایشگاه های ثابت و سیار برای توزیع آثار و به نمایش گذاشتن آن در دید عموم مردم نیز یک ضرورت مهم است چراکه برخی از جشنواره ها آثار فاخر در آنها تولید می شوند ولی دارای سیستم توزیع هدفمند نیستند.

کریمی، با بیان اینکه استفاده از تجربیات ارزشمند گام اول کنگره در برنامه های کنگره ضروری است، گفت: در روند برگزاری کنگره یک انگیزه خودجوش برای سایر هنرمندان استان ایجاد شد تا توانستند توانمندی های خود را باور کنند و امروز برای برگزاری یک جشنواره نمونه و در شأن حضرت امام(ره) نیاز است آن انگیزه دوباره ایجاد شود تا استعدادها بهتر خود را نشان دهند.

وی، نقش آفرینی نسل جوان در جشنواره امام(ره) را یک ضرورت خواند و افزود: آنچیزی که هدف جشنواره حضرت امام(ره) است امام شناسی برای نسل جدید است که برای تحقق این مهم می توان از ظرفیت های مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه استفاده کرد و این یک ضرورت است که باید به آن توجه شود.

فرمانده سپاه روح الله، با اشاره به فعالیت های شاخص فرهنگی در گام اول کنگره، بیان کرد: برگزاری تئاترهای خیابانی که یکی از برنامه های گام اول کنگره بود بسیاری از آحاد مردم با ارزش های انقلاب آشنا شدند و لذا می توان چنین ظرفیت هایی را برای امام شناسی نیز دوباره فعال کرد.

وی، تشکیل تیم های اندیشه ورز برای تولید محتوا و سوژه یابی را یک ضرورت دانست و گفت:  اگر سوژه یابی به شکل درستی انتخاب شود قطعا در روند برگزاری جشنواره بسیار موثر خواهد بود و این تیم می تواند در راستای عملیاتی کردن سوژه ها نیز بررسی های لازم را انجام دهد.

کریمی، با بیان اینکه یکی از برنامه های راهبردی استان که در دستور کار داریم تشکیل موزه تخصصی حضرت امام(ره) است، افزود: جشنواره تخصصی حضرت امام(ره) می تواند در راستای تولید آثار فاخر برای موزه بسیار نقش آفرینی کند.

وی خاطر نشان کرد: ۹ انجمن تخصصی در راستای برگزاری جشنواره امام(ره) در موضوعاتی چون هنرهای تجسمی، طراحی، نقاشی،عکاسی، کاریکاتور، پوستر، نقاشی خط و اینفوگرافی کار خود را آغاز کرده اند که فراخوان این جشنواره همزمان با ایام الله دهه فجر آغاز می شود که امیدواریم در مدت مشخصی که این فراخوان داده می شود آثاری فاخر و در شأن حضرت امام(ره) تولید شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1565057
ارسال نظر
نظرات