شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1398/10/29 شناسه خبر: 1565151
کارشناس مسائل سیاسی:

تشییع باشکوه شهدای مقاومت و درهم کوبیدن پایگاه آمریکائی ها در تاریخ ماندگار خواهد شد

تشییع باشکوه شهدای مقاومت و درهم کوبیدن پایگاه آمریکائی ها در تاریخ ماندگار خواهد شد
کارشناس مسائل سیاسی تشییع باشکوه شهدای مقاومت و درهم کوبیدن پایگاه آمریکائی ها را از ایام‌الله ماندگار و تاریخ‌ساز خواند و گفت: ما نشان دادیم که دوران بزن و در رو تمام شده و با دقیق ترین تجهیزات پاسخ هرگونه تجاوز را محکم خواهیم داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین رجبی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به مهمترین محورهای خطبه های مقام معظم رهبری در نماز جمعه، گفت: مهمترین محورهای ارزشمند خطبه های مقام معظم رهبری می توان اشاره ایشان به شهادت سردار سلیمانی و همینطور پاسخ نظام جمهوری اسلامی در به هم کوبیدن پایگاه آمریکایی را نام برد که آنها را به عنوان ایام الله یاد کردند.

وی، با اشاره به اینکه البته می توان آخرین جمعه دی ماه سال ۹۸ را هم به عنوان یک ایام الله نام برد، افزود: اگرچه همه روزها ایام الله هستند اما اینکه یک روز به عنوان روز خدا معرفی می شود و در قرآن کریم هم ایام الله توصیه شده است.

رجبی، با تأکید بر اینکه ایام الله به عنوان نقطه عطف هستند و تاریخ یک ملت در ایام الله به نوعی تغییر پیدا کرده است، گفت: در روایات هم برخی از معصومین از روز ظهور، قیامت و یا رجعت به عنوان ایام الله یاد کردند که البته امام خمینی(ره) هم ۱۲ فروردین و ۲۲ بهمن به عنوان روز سرنوشت ساز ملت و ۱۵ خرداد سال ۴۲ و ۱۷ شهریور که روزی تلخ برای ملت ایران بود نیز ایام الله نام برده اند.

وی ادامه داد: در خطبه های نماز جمعه مقام معظم رهبری تشییع باشکوه پیکر شهید سلیمانی و همرزمانشان را ایام الله خطاب کردند که این از جهات مختلف قابل بررسی است و دلایل بسیار زیادی دارد.

این کارشناس سیاسی با اشاره به آثار و برکات تشییع باشکوه شهدای مقاومت، بیان کرد: در این مراسمات ملت ایران و عراق بار دیگر رابطه نزدیکی پیدا کرد، روحیه انقلابی ملت ایران دوباره زنده شد.

وی افزود: این تشییع باشکوه در شرایطی بود که تبلیغات گسترده ای از طرف دشمن برای نا امیدی ملت انجام شده بود و می خواستند نشان دهند ملت از ارزش ها برگشتند اما مردم بار دیگر نشان دادند روحیه انقلابی درون جامعه وجود دارد.

رجبی، ادامه داد: حضور گسترده از اقشار مختلف مردم سبب شد قلوب مردم به یکدیگر نزدیک شود و اینها نشان داد طرز فکر شهید سلیمانی و گفتمان مقاومت به عنوان یک ارزش در چشم جهانیان دیده شد و اینکه ملت ایران اینگونه سردار رشید اسلام را بدرقه کردند در واقع در باطن خود ظهور دادند.

وی با بیان اینکه ملت ایران با این بدرقه و مراسمات باشکوه نشان دادند پاسداران اسلام و جبهه مقاومت را دوست دارند، گفت: در حالی دشمن فکر می کرد با ترور حاج قاسم ملت ایران خوشحال خواهد شد اما علاوه بر اینکه ملت در غم بزرگی فرو رفت آنچنان در مراسمات حضور پیدا کردند که تمام محاسبات دشمن را به هم ریختند.

این کارشناس سیاسی، با تأکید بر اینکه حضور باشکوه ملت ایران در مراسم تشییع و بدرقه حاج قاسم نشان از صفات برجسته ملت بود، افزود: ملت نشان دادند به راه حاج قاسم سلیمانی اعتقاد کامل دارند و همچنان معتقد هستند این راه توسط همرزمان ایشان باید با قوت ادامه پیدا کند.

رجبی اظهار کرد: ملت با حضور خودشان در این تشییع به کسانی که دنبال سازش و مذاکره هستند گفتند ما جمعیت ۳۵ میلیونی که برای شهادت سردار سلیمانی در مراسمات به هر نحوی شرکت کردیم راه مقاومت را دنبال می کنیم و تنها راه برون رفت از مشکلات را در درون می بینیم.

وی با اشاره به اینکه بعد از تشییع پیکر مطهر حضرت امام(ره) تاکنون تشییع و بدرقه این چنینی در تاریخ ایران سابقه نداشته، گفت: این تشییع با شکوه منجر به رسوایی آمریکائی ها شد چراکه آمریکائی ها که در گذشته سعی می کردند ظاهر را رعایت کنند و این حرکت بزدلانه آمریکائی ها منجر به این شد ماهیت پلید و استکباری آمریکائی ها برای همه ملت آشکار شود.

کارشناس سیاسی با اشاره به انتقام سخت سپاه پاسداران از آمریکائی‌ها، بیان کرد: از طرفی پاسخ قاطع سپاه پاسداران برای درهم کوبیدن پایگاه آمریکائی ها هم از طرف مقام معظم رهبری یک ایام الله عنوان شد که این موضوع هم دلایل و جای بررسی دارد.

وی افزود: ایام الله در این خصوص یعنی اینکه بعد از ۱۹۴۱ هیچ کشوری جرأت حمله به آمریکا را نداشته و این کار توسط جمهوری اسلامی انجام شد و البته سال ها گفته بودیم دشمن اگر کوچکترین تحرکی انجام دهد با پاسخ درخوری روبه رو خواهد شد و ما با این کار به وعده ای که داده بودیم عمل کردیم.

رجبی ادامه داد: اینکار از جهتی قابل بررسی است که علاوه بر خسارات بسیار زیادی که به آمریکائی‌ها وارد شد هیمنه آمریکا را در هم شکست و ملت ایران خواهان این انتقام سخت بودند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام به موقع نشان داد ملت ایران و انقلاب اسلامی هیچ گونه ترس و واهمه ای در برابر هیچ قدرتی ندارد، گفت: با این کار نشان دادیم دشمن توان پاسخگویی مجدد را ندارد و عملا دشمن در برابر این اقدام کوبنده عاجز و درمانده شده است.

کارشناس سیاسی با بیان اینکه پاسخ کوبنده جمهوری اسلامی پیام های بسیار زیادی برای ملت های منطقه داشت، افزود: همچنین پاسخی محکم به حامیان آمریکائی که برای جمهوری اسلامی نقشه کشیدند داشت و تمام نقشه هایشان را نقش برآب کرد.

رجبی خاطر نشان کرد: ما نشان دادیم که دوران بزن و در رو تمام شده و با دقیق ترین تجهیزات، پاسخ هرگونه تجاوز را محکم خواهیم داد و این اقدام یقیناً برای همه دنیا به یاد ماندنی خواهد بود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1565151
ارسال نظر
نظرات