شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:13 منتشر شده در مورخ: 1398/10/29 شناسه خبر: 1565199
فرماندار یزد:

گلخانه‌های بخش مرکزی یزد؛ فتح باب ساماندهی اتباع/ یزد همچنان در حال رایزنی با سرمایه گذار برای طرح های نیمه تمام است

گلخانه‌های بخش مرکزی یزد؛ فتح باب ساماندهی اتباع/ یزد همچنان در حال رایزنی با سرمایه گذار برای طرح های نیمه تمام است
سید محمد رستگاری گفت: در بخش مرکزی یزد که اتباع زیادی فعال هستند و وقتی گلخانه‌ها در این بخش سرو سامان یابد و نظارت بیشتر شود و مشخص شود چه کسی به اتباع گلخانه ها را اجاره داده است، اتباع غیرمجاز شناسایی می شوند و کم کم در حوزه‌های مختلف با اتباع غیر مجاز برخورد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، سیدمحمد رستگاری امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های دهه فجر امسال در شهرک صنعتی یزد در جمع خبرنگاران گفت: داریم تلاش می کنیم با ارتباط بیشتری که با مجموعه شهرک‌های صنعتی و واحدهایی صنعتی داریم، واحدهای موفق را که با همه مسائل، مشکلات و محدودیت‌ها و شرایط موجود کشور با آن مواجه هستند و هچنین به فکر توسعه هستند شناسایی کنیم و به آن‌ها بپردازیم و البته در کنار آن به واحدهایی که به مشکل برخورد کردند نیز رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی یزد بهترین شهرک صنعتی در سطح کشور از نظر زیرساخت و اشتغال است، افزود: در کنار این شهرک مرکز کسب و کار برای معرفی واحدهای صنعتی راه اندازی شده است که می تواند کمک کار باشد و می‌توان در این زمینه از سایر واحدهای تولیدی استان دعوت کنیم که در این مرکز تولیدات خود را معرفی کنند و در واقع این نمایشگاه با حضور همه برندهای معروف یزد و تولیدات یزد فرصت خوبی برای تولیدات استان و شهرستان محسوب می‌شود.

فرماندار یزد عنوان کرد: با توجه به شرایطی کشور و مشکلات اقتصادی که وجود دارد، همچنین دغدغه‌هایی که مردم دارند حوزه اجتماعی برای ما مهم است و برنامه‌ریزی که از ابتدا تاکنون داشتیم تلاش ما این است که گسترده و مستقیم با همشهریان جلساتی را داشته باشیم و هم لذا در مرکز استان و هم بخش‌های مختلف دیدارهایی را به صورت هفتگی در مساجد داریم تا شنونده مشکلات مردم باشیم و برای رفع دغدغه‌های مردم تلاش کنیم و در این زمینه با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد با سازمان‌های مردم نهاد در ارتباط هستیم.

رستگاری در خصوص انتخابات دوره  یازدهم مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از ابتدای سال به بحث انتخابات مجلس ورود پیدا کردیم و طبق برنامه زمانبندی پیش رفته است و در حال حاضر بحث رسیدگی به اعتراضات داوطلبان رد صلاحیت شده در شورای نگهیان د رحال انجام است، تعداد شعب قطعی شده  و در حوزه و یزد و اشکذر و بخش ندوشن در حال چیدمان شعب هستیم، دیگر برنامه‌های اجرایی و پشتیبانی نیز طبق برنامه زمانبندی پیش می‌رود و امیدواریم حضور پر شور مردم در انتخابات در اسفندماه داشته باشیم.

وی با اشاره به حوزه آسیب‌های اجتماعی در یزد گفت: این موضوع بسیار مهم است، موضوع اتباع و مشکلاتی که در شهر یزد داریم مشکل امروز هم نیست و از گذشته تا به امروز این موضوع وجود داشته است و نمی توان از کنار آن گذشت، اتباع مجاز و غیر مجاز در یزد وجود دارند و نمی‌توان گفت مشکلات در حوزه اتباع با برنامه کوتاه مدت حل می‌شود اما آسیب‌های اتباع در حوزه‌های مختلف شناسایی شده است و در هر حوزه دنبال می شود.

رستگاری افزود: در بخش مرکزی یزد که اتباع زیادی فعال هستند و وقتی گلخانه‌ها در این بخش سرو سامان یابد و نظارت بیشتر شود و مشخص شود چه کسی به اتباع گلخانه ها را اجاره داده است، اتباع غیرمجاز شناسایی می شوند و کم کم در حوزه‌های مختلف با اتباع غیر مجاز برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: در زمینه کوره‌های آجرپزی نیز هم دادستان و هم معاون هماهنگی عمرانی استانداری ورود کردند، عمدتا چون در این زمینه بحث زیست محیطی دارد با توجه به تصمیماتی که سال‌های گذشته گرفته شده است در حوزه اکرم آباد و نزدیک به شهر، کوره ها نمی توانند فعالیت داشته باشند لذا باید برنامه‌ریز شود که تعطیل شوند و یا منتتقل شوند و یا دیگر اقدامات لازم صورت گیرد.

فرماندار یزد عنوان کرد: وجود ضایعاتی‌ها نیز دغدغه بوده است که زمینی که از سوی شورای شهر یزد برای آنها در نظر گرفته شده بود واگذاری آن مشکل داشت که ظاهرا تعیین تکلیف شده است و محل آن قطعی شده است، 150 هکتار زمین در مجاورت کارخانه کمپوست برای واحدهای ضایعاتی پیش بینی شده است و دیگر شهرداری و شورای شهر بهتر می توانند با اصناف وارد مذاکره شوند. که در نتیجه با فراهم آمدن زیرساخت‌ها و جابه جایی ضایعاتی‌ها در این منطقه، بر بحث اتباع و سرقت‌ها نیز تاثیرگذار است.

رستگاری با بیان اینکه در حوزه برنامه ریزی و اقتصاد مهم ترین کاری که هم اکنون باید انجام دهیم بحث تنظیم و نظارت بر بازار است، گفت: جلسات تنظیم بازار هفتگی برگزار می‌شود و نظارت بر بازار نیز به صورت مستمر وجود دارد، در بحث نانوایی ها نیز دغدغه های زیاد هم نانواها و هم همشهریان وجود داشت که تا حدی به ان پرداخته شده است، در این زمینه نظارت‌ها بیشتر می شود و بازدیدها مستمر است، جلوگیری از برخی تخلفات در نانوایی ها نیز نیاز به همکاری شهروندان دارد.

وی تصریح کرد: پروژه‌های نیمه تمام زیادی در شهر یزد وجود دارد که بخش خصوصی نیز ورود کرده است، دغدغه مردم این است که این پروژه‌ها به بهره برداری برسد و ما با سرمایه‌گذاران در حال صحبت هستیم، پروژه‌های عمرانی زیادی وجود دارد که اولویت بندی شده است و سعی کردیم اولویت ها با توجه به نیاز مردم، در دستور کار فرمانداری قرار گیرد. پروژ‌ه‌های مسیل شهر یزد، قنات جهانی زاچ، امنیت بازار و ... از جمله مواردی هستند که اگر پیوست اجتماعی آنها را در نظر نگیریم با مشکل مواجه خواهیم شد.

با توجه به اهمیت صرفه جویی و حفاظت از منابع آب، تا ابتدای سال 98 ، صرفا 25 درصد چاه‌های کشاورزی شهرستان مجهز به کنتورهای هوشمند بودند که با پیگیری‌ها مستمر به 82 رسیده است و اتفاقات خوبی با همکاری کلیه بهره بردارن کشاروزی رسیده است، 75 درصد از چاه های صنعتی کنتور هوشمند نصب کردند و 51 درصد چاه‌های دولتی شهرستان یزد نیز مجهز به کنترل هوشمند شدند تا نظارت بیشتری داشته باشیم. همچنین خاموشی چاه‌ها پنج میلیون مترمربع صرفه جویی درمنابع آب شهرستان خواهیم داشت.

رستگاری با بیان اینکه امسال بیش از سال‌های گذشته باید به ایام الله دهه فجر بپردازیم، ادامه داد: حضور در انتخابات، داشتن برنامه‌هایی برای نسل جوان از جمله اقداماتی است که باید پیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، باید صادقانه با مردم در زمینه مشکلات و محدودتی‌ها صحبت کنیم و به دغدغه‌های جوانان و نسل امروز بپردازیم.

پروژه‌های ایام الله دهه فجر امسال هنوز جمع بندی نشده است، فعلا در بخش پروژه‌های دولتی و عمومی بیش از 90 مورد معرفی شده و بیش از 25 میلیارد برای آنها هزینه شده است و یکی از پروژه‌ها، کتابخانه مرکزی یزد است که فاز اول آن در بهمن ماه و یا اسفندماه به بهره برداری خواهد رسید همچنین اصلاح هندسی مدیان شهدای محراب در حال اقدام است که سعی داریم در همین ایام به سرانجام برسد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1565199
ارسال نظر
نظرات