شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:14 منتشر شده در مورخ: 1398/10/29 شناسه خبر: 1565272
رئیس هیئت اسکی استان زنجان:

جشنواره روز برفی، جمعه در زنجان برگزار می‌شود

جشنواره روز برفی، جمعه در زنجان برگزار می‌شود
رئیس هیئت اسکی استان زنجان با اشاره به روز جهانی برف، گفت: جشنواره روز برفی جمعه در زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا اژدری آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا؛ با اشاره به افتتاح پیست اسکی استان زنجان در 13 دی‌، اظهار کرد: به دلیل بارش برف و طوفان پیست اسکی زنجان دو روز تعطیل بود.

وی با اشاره بارش برف در زنجان، ابراز کرد: امشب برف‌کوبی و آماده‌سازی پیست اسکی برای استفاده ورزشکاران انجام می‌شود.

رئیس هیئت اسکی استان زنجان با اشاره به آمار ورزشکاران فعال در پیست اسکی زنجان، تصریح کرد: به‌طور میانگین در طول دو هفته هزار نفر از پیست اسکی زنجان استفاده کرده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی اسکی در محل پیست اسکی زنجان، عنوان کرد: کلاس‌های آموزشی برای هنرجویان 5 سال تا 70 سال در حال برگزاری است.

اژدری آزاد با اشاره به‌ روز جهانی برف و برگزاری جشنواره روز برفی در جهان، خاطرنشان کرد: روز جمعه جشنواره روز برفی در زنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهداف این جشنواره، تصریح کرد: این برنامه برای آشنا شدن کودکان با ورزش‌های زمستانه و با شعار احترام به محیط‌زیست برگزار می‌شود.

رئیس هیئت اسکی استان زنجان بابیان اینکه 70 نفر مربی و ورزشکار در این ورزش فعالیت دارند، عنوان کرد: 25 ورزشکار زنجانی در مسابقات مختلف اسکی حضور دارند.

وی با اشاره به محدودیت‌های پیست اسکی زنجان، ابراز کرد: به دلیل کم بودن حجم برف در پیست اسکی فقط افرادی که تجهیزات اسکی دارند و خانواده ورزشکاران می‌توانند وارد پیست شوند.

اژدری آزاد بابیان اینکه گران‌قیمت بودن لوازم اسکی یکی از مشکلات این ورزش است، ادامه داد: مهم‌ترین مشکل هیئت اسکی مشکل جغرافیایی پیست اسکی است.

وی بابیان اینکه پیست اسکی زنجان در ارتفاع دو هزار متری است و در نیم‌کره شمالی در این ارتفاع پیست نداریم، تأکید کرد: به دلیل ارتفاع پیست اسکی ماندگاری برف کم است.

رئیس هیئت اسکی استان زنجان بابیان اینکه یکی از مشکلات تمامی پیست‌های اسکی کشور نبود تجهیزات اجاره‌ای و کم بود امکانات رفاهی در کنار پیست‌های اسکی است، ادامه داد: امکانات رفاهی در کنار پیست‌ها باید دو برابر سایر ورزش‌ها باشد چراکه محل این ورزش در کوهستان است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1565272
ارسال نظر
نظرات