شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 13:32 منتشر شده در مورخ: 1398/10/29 شناسه خبر: 1565285

توسل برخی از کاندیداهای ردصلاحیت‌شده به روحانیون و سیاسیون هم‌استانی؟

توسل برخی از کاندیداهای ردصلاحیت‌شده به روحانیون و سیاسیون هم‌استانی؟
تجربه ثابت کرده است که تضمین دادنِ برخی، برای عبور از فیلتر شورای نگهبان و بالطبع جلوگیری از ریختن آبرو، در نهایت به پیمان‌شکنی منجر می‌شود!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، این روزها و با اعلام رد صلاحیت شماری از نمایندگان مجلس و نامزدهای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، بسیاری به صرافت افتاده‌اند تا از طریقی غیر از طریق اعتراض قانونی به میدان تبلیغات انتخاباتی بازگردند. کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان پیش از این توضیحاتی را درباره علل رد صلاحیت و عناوینی که در ذیل رد صلاحیت افراد اعلام شده ارائه کرد.

کما این که به گفته وی عدم التزام به اسلام یک عنوان کلی است که تخلفات مالی و اخلاقی را نیز دربرمی‌گیرد؛ با این وجود، لاریجانی که احتمالا در آخرین سال حیات سیاسی خود به سر می‌برد امروز به تردیدافکنی درباره علل رد صلاحیت‌ها پرداخته است. بر این اساس، برخی از یک‌سو اساس رد صلاحیت‌ها را زیر سوال می‌برند و از سویی می‌کوشند تا روابط را بر ضوابط رجحان دهند و با واسطه کردن برخی از چهره‌ها به نهادهای قانونی تضمین بدهند که از صلاحیت لازم برای ورود به دستگاه تقنین کشور برخوردارند!

استان سمنان نیز از این دست کاندیداها بی‌بهره نمانده است! و البته شاید چنگ زدن به هر ابزاری برای بازگشت به قدرت، طبیعی باشد. اما خطاب صریح این جستار با برخی چهره‌های سیاسی و علماست! تجربه ثابت کرده است که تضمین دادنِ برخی، برای عبور از فیلتر شورای نگهبان و بالطبع جلوگیری از ریختن آبرو، در نهایت به پیمان‌شکنی منجر می‌شود!

نخست؛ خوب است که سوداییانِ ورود به دستگاه قانون‌گذاری، بیش از همه به قانون کشور احترام بگذارند و اعتراض احتمالی خود را تنها و تنها از مجرای قانونی پیگیری کنند. دوم؛ از چهره‌های معتمد سیاسی و علما نیز انتظار می‌رود که اعتماد مردم را خرجِ واسطه‌گریِ خارج از قاعده برای نامزدها نکنند. و دور باد از شورای محترم نگهبان که از این دست توصیه‌ها تأثیر بپذیرد.

و اصل مطلب؛ شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی از کاندیداهای ردصلاحیت‌شده استان سمنان، این روزها به پایتخت آمد و شد می‌کنند تا نظر برخی از افراد شناخته‌شده را در جهت اهداف خود، جلب کنند. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل! والسلام!

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1565285
ارسال نظر
نظرات