شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:12 منتشر شده در مورخ: 1398/10/29 شناسه خبر: 1565345
مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار عنوان کرد؛

صید ۲۷ تن ماهی توسط صیادان فریدونکناری

صید ۲۷ تن ماهی توسط صیادان فریدونکناری
مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار از صید ۲۷ تن ماهی توسط ماهی‌گیران فریدونکناری در نیمه اول فصل صیادی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر احسانی مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ اظهار کرد: از ابتدای فصل صید امسال که در تاریخ ۲۰ مهر آغاز شد تاکنون در فریدونکنار به میزان ۲۷ تن ماهی از گونه‌های مختلف صید شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: میزان صید ماهی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در فریدونکنار با یک درصد افزایش رو به رو شده است.

 با اشاره به اینکه عمده افزایش صید در بین ماهیان، مربوط به ماهی کپور بوده است تصریح کرد: بنابر بررسی صورت گرفته صید ماهی کپور امسال افزایش چشمگیری داشته است.

احسانی با بیان اینکه ماهیان استخوانی ازجمله ماهیان صید شده در فریدونکنار هستند، یادآور شد: ماهی سفید، کفال، کپور از جمله مهمترین گونه‌های موجود در دریای فریدونکنار هستند که در این بین ۸۰ درصد از ماهی سفید، ۱۰ درصد کفال و مابقی را سایر ماهیان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال هم مانند سال گذشته حدود ۲۹۰ تن صید در فریدونکنار انجام شود، افزود: دو شرکت تعاونی پره ماهی در فریدونکنار فعالیت دارند که بیشتر صید آنها ماهی سفید است که در بهمن ماه شروع می‌شود.

مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار گفت: هفته ای دو بار بازدید از بازار ماهی فروشان صورت گرفته و قیمت‌های سازمان شیلات به ماهی‌فروشان برای فروش اعلام می‌شود.

احسانی بیان کرد: فریدونکنار دارای دو شرکت تعاونی پره ماهی و ۱۵۰ صیاد است که هر ساله از ۲۰ مهر تا ۲۰ فروردین اقدام به صید ماهی از دریای خزر می‌کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1565345
ارسال نظر
نظرات