شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 21:57 منتشر شده در مورخ: 1398/10/29 شناسه خبر: 1565365
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی همدان مطرح کرد؛

کمبود اعتبار مانعی برای پوشش تبلیغی در روستاها

کمبود اعتبار مانعی برای پوشش تبلیغی در روستاها
حجت الاسلام محمدهادی نظیری با بیان اینکه گستره فعالیت های این سازمان بسیار اما نیروی انسانی و اعتبارات آن اندک است، گفت: کمبود اعتبار مانعی برای اجرای برنامه های سازمان به ویژه پوشش تبلیغی در سطح روستاها شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی همدان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به در پیش بودن معارفه حجت الاسلام حسنی به عنوان رئیس جدید سازمان تبلیغات تویسرکان، گفت: فرآیند استعلامات و مصاحبه ها انجام شده و فردا مدیر جدید سازمان تبلیغات تویسرکان معرفی می شود.
وی اظهار کرد: هر شخصی هر مقدار هم که توانمندی های ذاتی و اکتسابی داشته باشد، تا مجموعه های فرهنگی، مذهبی و هیئت های مردمی به او کمک نکنند در پیشبرد برنامه هایش موفق نمی شود.

گستره فعالیت های سازمان تبلیغات بسیار، نیروی انسانی و اعتبارات اندک

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی همدان با اشاره به اینکه در تلاش هستیم، این سازمان در طراز معیارهای انقلاب اسلامی باشد اما مشکلاتی پیش روی است، افزود: مأموریت ها، گستره و دامنه فعالیت های سازمان تبلیغات با ظرفیت های نیروی انسانی و زیرساخت هایش همخوانی ندارد و این مسئله، مشکلاتی در مسیر اجرایی شدن برنامه های تدوین شده ایجاد کرده است.

حجت الاسلام نظیری تصریح کرد: به طور مثال در تویسرکان از یک سو یک مدیر و تنها سه کارشناس به عنوان نیروی انسانی سازمان تبلیغات شهرستان فعالیت می کنند و از سویی دیگر هیچ اعتبار شهرستانی هم برای سازمان در نظر گرفته نشده است.

وی عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی تویسرکان برای سرکشی و بازدید از برنامه های مدون خود در سطح بیش از ۱۰۰ روستای شهرستان، حتی یک خودرو هم ندارد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی همدان افزود: قضاوت با خودتان که چگونه با نبود اعتبارات و کمبود وسایل سخت افزاری می توان اقدمات در خور توجهی انجام داد و اگر هم تاکنون کارها از پیش رفته و انجام شده همه به دلیل کمک ها و مشارکت های مردمی و پای کار بودن آنان بوده است.

اعتبارات دولتی به نسبت کمک های مردمی برای سازمان تبلیغات ۱ به ۱۰۰ است

حجت الاسلام نظیری ادامه داد: در حال حاضر اعتبارات دولتی برای انجام برنامه های مربوطه به سازمان تبلیغات نسبت به کمک های مردمی ۱ به ۱۰۰ است، این بدان معناست که عمده فعالیت های مرتبط با سازمان توسط مشارکت های مردمی انجام می شود و ما تنها یک درصد کمک های دولتی به ما تعلق می گیرد.

وی اظهار کرد: حداقل انتظاری که ما داریم آن است که این نسبت مشارکت دولت به کمک های مردمی ۱۰ به ۱۰۰ شود تا لااقل برنامه های موجود را در پیش ببریم.

کمبود اعتبار مانعی برای پوشش تبلیغی در روستاها

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در تویسرکان به دلیل مشکلات بسیار ناشی از کمبود اعتبار ما توانستیم تنها کمتر از یک پنجم روستاها را پوشش تبلیغی بدهیم.

حجت الاسلام نظیری افزود: برنامه هایی با رویکرد توسعه سازمانی در نظر داشتیم که حداقل تا پایان سال ۹۸ روستاهای بالای ۸۰۰ نفر جمعیت، از پوشش تبلیغی بهره مند شوند، اما متأسفانه منابع مالی ما اجازه این کار را نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه حتی زمزمه هایی به گوش می رسد که دولت در حال کاهش اعتبارات سازمان نیز است، ابراز امیدواری کرد: این اتفاق رخ ندهد تا برنامه های تعریف شده سازمان تبلیغات در مسیر اجرایی خود به مشکلی برنخورد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1565365
ارسال نظر
نظرات