شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 18:29 منتشر شده در مورخ: 1398/10/29 شناسه خبر: 1565366
فرماندار شهرستان اسدآباد:

مدیران دستگاه های فرهنگی از فرصت دهه فجر استفاده کنند

مدیران دستگاه های فرهنگی از فرصت دهه فجر استفاده کنند
مجید درویشی با بیان اینکه شهر اسدآباد به عنوان یک شهر خاموش است و بعداز ساعت ۵ عصر و ورود افراد به منازلشان شهر تعطیل می شود و سرگرمی در بیرون از منزل نیست، گفت: باید برای ایجاد شادی و نشاط در این شهر دستگاه های فرهنگی پای کار بیایند که دهه فجر فرصت مناسبی برای این امر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ فرماندار شهرستان اسدآباد بعدازظهر امروز در نشست دومین مجمع سلامت این شهرستان استقلال دانشکده علوم پزشکی را یک کار بزرگ دانست و اظهار کرد: سلامت یکی از شاخصه های رشد هر کشوری است.

وی با بیان اینکه مجمع سلامت به عنوان تشکیلاتی است که سلامت جامعه را تقویت می‌کند، گفت: البته مصوبات اجرایی نشده در این مجمع باید تعیین تکلیف شود.

درویشی وجود فضولات حیوانی در روستاها را یکی از معضلات دانستی که به سلامت جامعه آسیبب می زند، عنوان کرد: این فضولات حیوانی باید جمع آوری و خارج از محدوده روستا قرار گیرند که در غیر این صورت شوراها و دهیار باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه یکی از سالم ترین آب های کشور در استان همدان و به تبع در شهرستان اسدآباد است، افزود: تغییر سیستم آب شرب در دستور کار ماست و مبلغ اعتباری را برای این امر اختصاص دادیم.

فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه وجود سگ های ولگرد یکی از معضلات شهر اسدآباد است، خاظر نشان کرد: شهرداری ها حق ندارند سگ ها را اتلاف کنند و باید زنده گیری انجام شود که برای جمع آوری این سگ ها نیاز به تشکیل یک کارگروه ویژه است.

وی با بیان اینکه شهر اسدآباد به عنوان یک شهر خاموش است و بعداز ساعت ۵ عصر و ورود افراد به منازلشان شهر تعطیل می شود و سرگرمی در بیرون از منزل نیست، افزود: باید برای ایجاد شادی و نشاط در این شهر دستگاه های فرهنگی پای کار بیایند که دهه فجر فرصت مناسبی برای این امر است.

درویشی در خصوص مبحث خودکشی نیز گفت: اسدآباد به لحاظ آماری رتبه خوبی را در امر خودکشی ندارد و نیاز است که با علت یابی آن به دنبال حل این آسیب جدی باشیم.

مسئول برگزاری مجمع سلامت سراسر کشور با اشاره به اهمیت موضوع سلامت، اظهار کرد: امروزه خودکشی به عنوان یکی از معضلات استان و حتی شهرستان اسدآباد مطرح است که باید برای یافتن علت آن کار تحقیقاتی صورت بگیرد.

مسئول برگزاری مجمع سلامت سراسر کشور، حمید اخوان با اشاره به آمار بالای خودکشی به عنوان یک آسیب اجتماعی، تأکید کرد: برای پیشگیری از این آسیب باید به موضوع سلامت مردم بیشتر پرداخت.

وی با تأکید همکاری و تعامل همه ادارات و مردم، گفت: نباید از معضلات در حوزه سلامت چشم پوشی کرد و باید برای پیشگیری و مقابله آن تلاش کنیم.

مسئول برگزاری مجمع سلامت سراسر کشور از پای کار بودن دادستانی در اسدآباد در موضوع سلامت جامعه، قدردانی کرد.

امام جمعه اسدآباد هم ترویج و تولید نسل را مهمترین مسئله در حوزه سلامت خواند و بر تشکیل کارگروهی برای پرداختن به این مسئله تأکید کرد.

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد با تأکید بر ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه، خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از معضلاتی و آسیب هایی مانند خودکشی نیاز است که در سطح جامعه همایش هایی برگزار و مردم را توجیه کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد هم با بیان اینکه تنها متولی مجمع سلامت دانشکده نیست، اظهار کرد: در حوزه سلامت همه اقشار مختلف از جمله مدیران ارشد تا مردم عادی دخیل هستند و نباید از این مسئله غافل شوند.

بهنام رضا مخصوصی با اشاره به اهداف مجمع سلامت، تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از مصوبات قبلی این مجمع ابتر مانده و اجرایی نشده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1565366
ارسال نظر
نظرات