شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:35 منتشر شده در مورخ: 1398/10/30 شناسه خبر: 1565533
استاندار یزد:

مقوله اقتصاد دانش‌بنیان باید در مدارس نهادینه شود

مقوله اقتصاد دانش‌بنیان باید در مدارس نهادینه شود
استاندار یزد با بیان اینکه ترویج و نهادینه شدن مقوله اقتصاد دانش‌بنیان از دوره دانش‌آموزی ضروری است، اظهار داشت: با توجه به این که آموزش و پرورش وظیفه نسل آینده را به عهده دارد، بحث اقتصاد دانش‌بنیان باید در مدارس نهادینه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، محمدعلی طالبی شب گذشته در شورای آموزش و پرورش استان یزد گفت: توجه به اقتصاد دانش‌بنیان بخشی از گفتمان توسعه‌ است و اگر این مباحث در بدنه آموزش و پرورش و در حوزه دانش‌آموزی شکل بگیرد دغدغه‌ای برای آینده نخواهیم داشت .

وی با بیان اینکه ترویج و نهادینه شدن مقوله اقتصاد دانش‌بنیان از دوره دانش‌آموزی ضروری است، اظهار داشت: با توجه به این که آموزش و پرورش وظیفه نسل آینده را به عهده دارد، بحث اقتصاد دانش‌بنیان باید در مدارس نهادینه شود.

استاندار یزد افزود: باید کمیته‌ای در زمینه مباحث اقتصادی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه آموزش و پرورش و مدارس تشکیل شود تا نتایج خوب و تاثیرگذاری در آن رقم بخورد.

طالبی با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز، خاطرنشان کرد: یکی از رسالت‌های مهم این است که در حوزه کارهای خیریه باید فرهنگ‌سازی شود و برگزاری جشنواره اولین تاثیر ترغیب بیشتر افراد در زمینه مدرسه‌سازی است، امیدواریم با مشارکت خیرین و اعتبار دولتی مشکلاتی که در زمینه فضای آموزشی استان وجود دارد، رفع شود. 

وی تأکید کرد: بسیاری از خیرین نسبت به ساخت مدرسه و یا بیمارستان و امثالهم به صورت فردی اقدام می‌کنند که این کار شایسته قابل تجلیل است اما بهتر است در طرح‌های بزرگ چند خیر با هم همکاری کنند.

استاندار یزد تصریح کرد: شورای آموزش و پرورش با پرداختن به مسائل اصلی و اساسی معنوی، علمی و فناوری می‌تواند تحولی خوبی در حوزه تعلیم و تربیت ایجاد کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1565533
ارسال نظر
نظرات