شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:11 منتشر شده در مورخ: 1398/11/01 شناسه خبر: 1565777
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبرداد:

پرداخت دو ماه مستمری به مددجویان سیل‌زده

پرداخت دو ماه مستمری به مددجویان سیل‌زده
وحید قبادی‌دانا گفت: کارت بانکی ۵ هزار و ۵۰۰ خانوار روستایی در مناطق سیل‌زده که مددجوی بهزیستی هستند، مبلغی معادل دو ماه مستمری شارژ شده که از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال (براساس بعد خانوار) تعیین شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید قبادی‌دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان به شهرستان‌های آسیب‌دیده از سیل این استان اشاره کرد و گفت: بیشترین آسیب سیل به منطقه بلوچستان این استان وارد شده است که شهرستان‌های چابهار، کنارک، فنوج، دلگان، نیکشهر و قصرقند از این جمله هستند.

وی تصریح کرد: کارت بانکی 5 هزار و 500 خانوار روستایی در این شهرستان‌ها که مددجوی سازمان بهزیستی هستند، مبلغی معادل دوماه مستمری شارژ شده که از 3 میلیون و 500 هزار ریال تا 10 میلیون و 700 هزار ریال و بر اساس بعد خانوار، تعیین شده و قابل برداشت است.

قبادی‌دانا همچنین از برقراری مستمری برای 2700 خانوار پشت نوبت ساکن در مناطق درگیر سیل استان خبر داد و افزود: این خانوارها علاوه بر شارژ مبلغ معادل دو ماه مستمری، از دی ماه امسال مشمول دریافت مستمری ماهانه خواهند شد و این در حالی است که 78 درصد از این خانوارها در دهک یک درآمدی قرار دارند و از فقیرترین اقشار جامعه محسوب می‌شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، همچنین از کمک بلاعوض سازمان بهزیستی به مددجویان سرپرست خانوار که منزل آنها کاملا تخریب شده است، خبر داد و گفت: علاوه بر کمک‌های دولتی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مبلغ 150 میلیون ریال در مناطق روستایی و 200 میلیون ریال در مناطق شهری از سوی سازمان بهزیستی به عنوان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن مددجویانی که منزلشان به طور کامل تخریب شده است پرداخت خواهد شد.

به گفته قبادی‌دانا بر اساس گزارش‌های اعلام شده وسایل کمک توانبخشی 300 خانوار از مددجویان سازمان بهزیستی، در جریان سیل اخیر از بین رفته است که در اسرع وقت تأمین و جایگزین خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تخریب مراکز زیر ساختی بهزیستی در مناطق آسیب‌دیده از سیل، گفت: با توجه به آسیب‌دیدگی برخی مراکز بهزیستی استان، درباره ساخت یک مرکز شبانه‌روزی سالمندان در شهرستان چابهار و یک مرکز شبانه‌روزی بیماران روانی مزمن در شهرستان ایرانشهر، رایزنی و تصمیم‌هایی اخذ شده است.

وی همچنین به فعالیت‌های مستمر و شبانه‌روزی تیم‌های "محب" و "اورژانس اجتماعی" سازمان بهزیستی در مناطق آسیب‌دیده از سیل اشاره کرد و گفت: این تیم‌ها متشکل از مددکاران اجتماعی و روانشناسانی است که به صورت داوطلبانه، به مددجویان و افراد آسیب‌دیده از سیل خدمات حمایتی، روانی و اجتماعی می‌دهند.

قبادی‌دانا  خاطرنشان کرد: تا به حال و به طور کلی مبلغ 3 میلیارد و 400 میلیون تومان به کارت بانکی مددجویان آسیب‌دیده از سیل واریز شده است که در روزهای آتی مبالغ دیگری هم افزوده خواهد شد.

وی افزود: همچنین اقلام غیرنقدی شامل 2 هزار تخته پتو، 3 هزار قلم پوشاک گرم، 4 هزار متر مربع موکت، 420 عدد چادر، 400 وسیله گرمایشی، 7 هزار بسته مواد غذایی، 20 هزار قوطی کنسرو، 20 هزار بسته بهداشتی، 4 هزار بسته پوشینه برای افراد دچار ضایعه نخاعی، 900 عدد فانوس، در حدود 20 هزار کیلو برنج، 3900 کیلو روغن و همچنین بسته‌های حاوی گوشت مرغ، قند، خرما، شیرخشک و... در میان عزیزان آسیب‌دیده از سیل توزیع شده است.

قبادی‌دانا گفت: مجموع کمک‌های غیرنقدی توزیع شده در میان افراد آسیب‌دیده از سیل مبلغی معادل 2 میلیارد و 470 میلیون تومان برآورد شده است. 

وی با اشاره به مشکلاتی که در اثر فقر در این مناطق به وجود آمده است، اظهار امیدواری کرد با کمک و یاری تمام نهادها، دولت و مردم، در زمینه رفع این مشکلات کوشا باشیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1565777
ارسال نظر
نظرات