شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1398/11/01 شناسه خبر: 1565846
فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد:

وجود ۹۱۵ بیمار مبتلا به ام اس در لرستان/ زمینه اشتغال بیماران خاص فراهم می‌شود

وجود ۹۱۵ بیمار مبتلا به ام اس در لرستان/ زمینه اشتغال بیماران خاص فراهم می‌شود
فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به وجود 915 بیمار مبتلا به ام اس در لرستان گفت: تلاش می‌شود تا زمینه اشتغال بیماران خاص فراهم ‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، سرهنگ ماشاءالله بازگیر صبح امروز در نشست با دبیر و اعضای انجمن بیماران خاص لرستان که به منظور بررسی مشکلات بیماران ام اس و صرع برگزار شد اظهارداشت: از بین ۹۱۵ بیمار ام اس استان لرستان ۳۸۵ بیمار که اکثرا هنرمند، مستعد و با ظرفیت بالای علمی و هنری هستند در شهر خرم‌آباد زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به مشکلات جسمی و روحی این بیماران خاص و به طور ویژه ۵۰ بیمار ام اسی ویلچری افزود: براساس بررسی های به عمل آمده این بیماران برای تامین دارو و هزینه های درمان از جمله  ام. آر. آی با مشکلاتی مواجه هستند که نیازمند همکاری، هماهنگی و تعامل دستگاه های ذی ربط هستیم.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد عنوان کرد: تلاش می‌‎کنیم تا خیرین و بسیج سازندگی در راستای اعطای وام های قرض الحسنه پای کار بیایند و بستر اشتغال برای این قشر از بیماران که درصدی بالایی از آن ها را بانوان تشکیل می دهند فراهم کنیم.

وی گفت: امیدواریم با همکاری بسیج دانشگاهیان مطالبات این قشر از بیماران در مجمع دانشگاهیان و علوم پزشکی مطرح می شود.

فتاحی دبیر انجمن بیماران خاص لرستان نیز در این نشست با اشاره به ارائه مراکز بیماران ام اس در دیگر شهرستان های استان از جمله دورود، الیگودرز و ازنا تصریح کرد: ارائه خدمات به طور ویژه و مستقیم به بیماران مبتلا به ام اس از جانب بیمارستانی در سطح شهر خرم آباد به عنوان مرکز استان ضروری است.

وی با اشاره به دستورالعمل های وزارت بهداشت در مورد بیماران خاص و ام اسی اظهارداشت: شرایط نامناسب جسمی این بیماران ارائه بسته های خدمتی مورد تایید وزارت بهداشت و کمک های توانبخشی، رفاهی از جانب سازمان های کمیته امداد و بهزیستی را می طلبد.

دبیر انجمن بیماران خاص لرستان ضمن ابراز ناراحتی از فلج و زمینگیر شدن این بیماران به علت نداشتن هزینه های درمان عنوان کرد: برخی داروهای این بیماران از جمله بیماران صرعی تحت پوشش بیمه قرار ندارد و اکثر این افراد عضو خانواده هایی بی بضاعت هستند.

وی گفت: برای فراهم کردن شرایط اشتغال نیازمند وام های قرض الحسنه هستیم تا در با راه اندازی کارگاه ها و مشغول کردن این افراد به استفاده از هنرهای خود تا اندازه ای به شرایط روحی بیماران و خانواده های آن‌ها کمک شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1565846
ارسال نظر
نظرات