شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:25 منتشر شده در مورخ: 1398/11/01 شناسه خبر: 1565887
رئیس هیات اسلامی هنرمندان البرز مطرح کرد؛

سلبریتی‌ها با تحریم جشنواره فجر؛ آب در آسیاب دشمن ریختند

سلبریتی‌ها با تحریم جشنواره فجر؛ آب در آسیاب دشمن ریختند
عادل جلیلی گفت: تحریم‌کنندگان جشنواره فجر بدانند این حرکات صرفا به‌معنای کوچک‌شدن در چشم مردم است زیرا انقلاب قوی‌تر و استوارتر از گذشته پایدار باقی می‌ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس هیات اسلامی هنرمندان استان البرز در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: شهادت سردار سلیمانی یک جنبش عظیمی را در جامعه جهان اسلام به ویژه در جهان غرب انداخت، از طرفی جامعه جهان اسلامی به قدری از این شهادت ناراحت است که به این سردار، لقب سردار دلها را می دهند و این نشأت گرفته از یک پدیده انقلابی است که روح باور انقلابی گری را در وجود این شهید تلالو پیدا کرده است و برای تشیع این شهید همه اقشار مردم اعم از پیر، جوان، فقیر، غنی و ... حضور پیدا می کنند و حماسه می آفرینند.

عادل جلیلی ادامه داد: در این میان یک اشتباهی رخ داد اما فرمانده سپاه با اقتدار آمد و به این اشتباه اقرار و از مردم عذرخواهی کرد. کجای دنیا عالی ترین مقام نظامی کشور در اوج اقتدار، تواضع و خضوع می آید و به اشتباه خود اقرار و معذرت خواهی می کند؟

وی تصریح کرد: دستگاه نظامی کشور معصوم نیست که خطا نداشته باشد بعد از 40 سال خدمت صادقانه یک اشتباهی غیر عمد رخ داده است و بارها از مردم و خانواده های این عزیزان معذرت خواهی شده است و حتی فرماندهان نظام بارها گفتند که کاش ما در این هواپیما بودیم و مقام معظم رهبری فرمودند که "من از عمق وجود از این موضوع ناراحتم."

بازیگر سریال "خط تماس" ادامه داد: همه می دانند که در زمان جنگ نقل و نبات پخش نمی کنند و این حادثه غیرعمد ناشی از مراقبت از کیان و خاک این مرز و بوم بود که من به زعم خود مقصر اصلی را دولت امریکا می دانم. از طرفی نباید اقدامات دشمن را نادیده گرفت که هدفش فراموشی حرکت انقلابی و روح شهادت خواهی حاج قاسم است در نتیجه هنرمندان و مردم باید آگاه باشند؛ اگر این سردار دلها نبود امروز به جای 178 نفر، داعشی ها هزاران هزار آدم را قتل عام می کردند لذا خون این شهدا بسیار عزیز است و باید برای حفظ و کیان انقلاب خون های بسیاری داده شود.

وی تاکید کرد: چرا اقدامات خوبی را که سپاه پاسداران در مناطق روستایی برای آبادانی، امنیت، نظم، اقتدار و در وقوع بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله، طوفان و ... انجام داده است را نمی بینیم اما تا یک اشتباهی که رخ می دهد همه جبهه می گیرند.

جلیلی افزود: هنرمندان به عنوان قشر تاثیرگذار در جامعه نباید با انجام حرکاتی مثل تحریم جشنواره و ... در این برهه حساس، آب در آسیاب دشمن بریزند بلکه باید با اقتدار کنار مردم بایستند و با زبان هنر زیبایی انقلاب را به تصویر بکشند.

رییس هیات اسلامی هنرمندان استان تصریح کرد: غالب هنرمندانی که جشنواره فیلم فجر را تحریم کردند اصلا در این جشنواره فیلم نداشته و یا در جشنواره حضور ندارند اما از این تحریم حمایت کردند.

این بازیگر البرزی افزود: این را باید دانست جشنواره فیلم فجر فرصتی برای دیده شدن آثاری است که هنرمندان در طول سال تلاش کرده اند و این تحریم باعث می شود کار این هنرمندان و زحماتشان دیده نشود و در این صورت چه کسی پاسخگوی بیکاری، عدم اکران، هدررفت زحمت این هنرمندان می شود؟

 

 

وی ضمن تحسین بازیگر گرانقدر شهاب حسینی گفت: بیانیه و حرکت شهاب حسینی در مقابل تحریم کنندگان جشنواره فجر قابل تحسین و ستودنی است در حالی که اگر وی هم جشنواره را تحریم می کرد تا این حد مورد هجمه قرار نمی گرفت اما امروز که در جبهه دفاع از جشنواره انقلاب با اقتدار ایستاده و از کیان نظام اسلامی حمایت کرده است با هجمه از سوی همین سلبریتی هایی که نان انقلاب را می خورند ولی برای غرب طنازی می کنند مواجه شده است.

هنرمند تئاتر استانی با تاکید بر اینکه هیچ کدام از هنرمندان ارزشی و انقلابی در لیست تحریم جشنواره فجر وجود ندارند، افزود: هنرمند ارزشی همیشه پشت انقلاب بوده و هست و اکنون با سکوت خود به تحریم برخی سلبریتی ها به جشنواره اعتراض کرده است و آب درآسیاب دشمن نمی ریزند. ولی تحریم کنندگان جشنواره فجر بدانند این حرکات فقط کوچک شدن در چشم مردم است و انقلاب قوی تر و استوارتر از گذشته پایدار باقی می ماند.

بازیگر سریال "خط تماس" ادامه داد: همه هنر شهر این تعداد محدودی نسیتند که جشنواره را تحریم کردند. ما هنرمندان با سواد، فهمیده، منطقی در کشور داریم که سکوت کردند و اصلا این حرفها را نمی پذیرند و پای کار هستند. بنابراین اگر ما هنرمند هستیم در مورد بخش هایی از زندگی همین آدم هایی که در سانحه هواپیما اوکراین شهید شدند اثر بسازیم و با این کار خانواد هایشان را تسکین دهیم.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدواریم که باهمت همه هنرمندان آگاه و بصیر و مسئولین و مردم عزیز؛ دست به دست هم دهیم که کشورمان را آباد کنیم نه اینکه آسیب به پیکیره کشور بزنیم، باید سعی کنیم مشکلات هنری خودمان را در داخل حل کنیم نه اینکه جار و جنجال کنیم و دشمن از این قضیه سوء استفاده کند؛ اینجاست که قطعا به یک کشور سرشار از شکوفایی و هنر خواهیم رسید.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1565887
ارسال نظر
نظرات