شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1398/11/02 شناسه خبر: 1566058
معاون بنیاد مسکن خبر داد:

پرداخت 20 میلیون وام معیشتی به مردم سیل زده

پرداخت 20 میلیون وام معیشتی به مردم سیل زده
معاون بنیاد مسکن از آغاز بازسازی روستاهای چابهار طی امروز خبر داد و گفت:در مناطق روستایی ۴۰میلیون وام قرض‌الحسنه، ۱۰ میلیون بلاعوض و ۲۰میلیون هم وام معیشتی پرداخت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عزیز الله مهدیان در برنامه "تیتر امشب" با یادآوری این‌که روز یکشنبه دولت اعتبارات موردنیاز مناطق سیل‌زده را تصویب کرد، اظهار کرد:علاوه بر این 100 میلیارد تومان هم تنخواه در اختیار بنیاد مسکن قرارگرفته که بر این اساس پرداخت کمک‌های معیشتی را شروع کرده‌ایم.

وی بابیان این‌که به دستگاه‌های اجرایی مناطق سیل‌زده برای اجرای کارها تنخواه داده‌شده است، افزود: معاون بنیاد مسکن گفت: در بحث بازسازی 80 گروه کارشناسی در سطح استان سیستان و بلوچستان بسیج شده‌اند که تا اواخر هفته آینده کار کارشناسی را به اتمام می‌رسانند.

وی با اعلام این‌که بازسازی روستاهای چابهار امروز آغاز می‌شود،‌ تصریح کرد:‌ در مناطق روستایی 40 میلیون وام قرض‌الحسنه، 10 میلیون بلاعوض و  20 میلیون هم وام معیشتی در نظر گرفته‌شده است، ضمن این‌که در روستاها هم 10 میلیون برای اسکان موقت داده می‌شود.

مهدیان در خصوص مسکن خانواده‌های فرعی در مناطق سیل‌زده خوزستان هم گفت: این خانواده‌ها می‌توانند از تسهیلات استفاده کنند، اما ستاد معین دیگر کمکی نمی‌کند.

 

*پیشرفت مناسب لایروبی کرخه و دز

عباسعلی ارجمندی مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان نیز گفت:‌ 78 تیم عملیاتی در مناطق مختلف حاضر هستند و امدادرسانی هوایی و زمینی با سرعت بیشتر در حال انجام است.  برق همه مناطق سیل‌زده پایدار است. تلفن و مخابرات چهار روستا و 24 راه روستایی دچار مشکل هستند.

 وی ادامه داد: آب 60 روستان نیز قطع است، البته شبکه و تأسیسات آب 47 روستا آسیب‌ندیده، اما به دلیل مسائل بهداشتی فعلاً فعالیت آن‌ها متوقف است.

وی بابیان اینکه با فروکش کردن سیل وضعیت منطقه پایدار است، خواستار ارسال کمک‌های بیشتر غذایی و پوشاکی و بهداشتی و نیز تجهیزات و ماشین‌آلات به منطقه شد.

فاضل عبیات معاون عمرانی استانداری خوزستان هم درباره برخی تاخیرها در امر بازسازی و احداث واحدها گفت: خود مردم هم باید کارهایشان را سریع‌تر انجام دهند و زودتر به بانک مراجعه کنند.

وی با اشاره به پیشرفت 65 درصدی احداثی‌ها د خصوص فاضلاب اهواز گفت: کمیته لایروبی فعال‌شده به طوری که در حوزه کرخه، دز و هم اهواز لایروبی با پیشرفت خوب در حال انجام است و با طرح جامع اهواز شبکه فاضلاب طی 2 سال‌ترمیم و کامل می‌شود.

عبیات درزمینه خسارت‌های کشاورزی هم گفت: درزمینه خسارت کشاورزی 3400 پرونده کارهای نهایی‌اش انجام‌گرفته و پرداخت 95 درصد پرونده‌های کشاورزی انجام ثبت‌شده تا پایان این هفته انجام می‌گیرد.

حق‌شناس استاندار گلستان هم با ارزیابی خوب از پیشرفت کار ساخت‌وساز گفت: 99درصد واحدهای بازسازی به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند و قرارداد بیش از 95درصد نیز امضا شده است.

وی افزود: در چند روز اخیر تأخیری به دلیل سرما و تعطیلی واحدهای آجرپزی به وجود آمده که امیدواریم در چند روز آینده این مشکل هم حل و مصالح موردنیاز تأمین شود.

 

انتهای پیام/ط

https://www.dana.ir/1566058
ارسال نظر
نظرات