شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:37 منتشر شده در مورخ: 1398/11/02 شناسه خبر: 1566067
در افتتاحیه نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج کرمانشاه مطرح شد:

محتواهای فضای مجازی جهان غرب کشنده است/ تولیدات داخلی باید احیاگر باشد

محتواهای فضای مجازی جهان غرب کشنده است/ تولیدات داخلی باید احیاگر باشد
معاون اجرایی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: دشمن با هدف وارد فضای مجازی شده و محتوای جهان غرب در این عرصه کشنده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز  سرهنگ سیروس حاتمی صبح امروز در افتتاحیه اولین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج در کرمانشاه اظهار داشت: بسترهای خوبی در حوزه فضای مجازی در استان کرمانشاه داریم و این استان زمانی سرآمد کشور بود.

وی گفت: برای هر کشور و منطقه‌ای خاکریزهایی تعریف شده که از فرهنگ، رسومات و اعتقادات آنها شکل می‌گیرد، اما این خاکریزها امروز برداشته شده و جهان به سمتی می‌رود که جهان فرهنگی یکپارچه‌ای را شکل دهد و با این وضعیت اینترنت بهترین بستر برای این کار وجود دارد.

معاون اجرایی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه افزود: آمریکا و ایادی آنها به دنبال گرفتن جهان غرب هستند و از نظر فرهنگی به دنبال این هستند که جهان خطی را به سمت جهان نقطه‌ای سوق دهند تا هر جا اقدامی شد بر تمام جهان اثرگذار باشد.

سرهنگ حاتمی با اشاره به مشکلاتی که اینترنت در زندگی‌های امروز ایجاد کرده است، بیان داشت: اینترنت در اغلب امور برای مردم به مرجع تبدیل شده و متأسفانه مشکلات این موضوع گریبانگیر همه شده است.

وی تصریح کرد: غرب به دنبال ایجاد جامعه‌ای است که آمریکایی‌های غیر آمریکایی در آن بسازد یعنی ساکنان تمام جهان همانند آمریکایی‌ها فکر کنند و از سبک زندگی آنها پیروی کنند.

در فضای مجازی جهان غرب به دنبال این است تمام جهان آمریکایی شود

معاون اجرایی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه به تلاش‌های غرب برای تهاجم فکری و فرهنگی در بستر فضای مجازی اشاره و تصریح کرد: در فضای مجازی جهان غرب به دنبال این است تمام جهان آمریکایی شود.

سرهنگ حاتمی با بیان اینکه ما هم در جامعه ضربه‌های زیادی از این موضوع خورده‌ایم، ادامه داد: ما در هر حوزه‌ای که قوی وارد شدیم موفق بوده‌ایم و در این حوزه نیز باید تمام تلاشمان را به کار گیریم.

وی با بیان اینکه در حوادث و اغتشاشات اخیر کشور اگر اینترنت ملی داشتیم این همه ضربه نمی‌خوردیم، تاکید کرد: در این حوزه اگر دولت حمایت کند - که تا به حال نکرده است- در جهان حرف اول را می‌توانیم بزنیم.

از الگوهای ایرانی همچون پهلوانان و شهدا در تولیدات فضای مجازی غفلت کرده‌ایم

معاون اجرایی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه ماحصل بازی‌های غربی را بی‌هویت کردن مردم به ویژه جوانان، ترویج قبح‌شکنی و هنجارشکنی دانست و افزود: ما هم از الگوهای ایرانی همچون پهلوانان و شهدا در تولیدات فضای مجازی غفلت کرده‌ایم؛ قطعاً ساخت بازی رایانه‌ای از اقدامات سردار شهید سلیمانی سردمدار مبارزه با داعش مورد استقبال قرار می‌گیرد.

سرهنگ حاتمی ادامه داد: ما محتوای زیادی برای فعالیت در این عرصه داریمَ البته باید توجه داشت که محتوا صرفاً جنبه سرگرمی نداشته باشد.

وی تصریح کرد: دشمن با هدف وارد این حوزه شده و محتوای جهان غرب در این عرصه کشنده است و ما باید با تولیدات حاوی ارزشهای انسانی و اسلامی احیاگر باشیم و باید به این سمت برویم.

معاون اجرایی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه بیان داشت: جهان غرب دیگر محتوایی ندارد که به خورد مردم بدهد ولی ما فرهنگ غنی داریم که با پشتوانه قرآن و اسلام قطعاً می‌تواند اثرگذار باشد.

سرهنگ حاتمی با بیان اینکه حضور ما در فضای مجازی کمرنگ است، گفت: سازمان فضای مجازی بسیج به دنبال این است که محتواهای فاخر ارزشی تولید و از فعالان و برگزیدگان این حوزه حمایت کند و ما هم در مجموعه سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه از شما حمایت می‌کنیم.

 

صدمات اپلیکیشن‌های خارجی به سرمایه‌های اجتماعی داخلی قابل  کتمان نیست

حجت‌الاسلام محمدحسن عامری‌فر صبح امروز در افتتاحیه نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج در کرمانشاه اظهار داشت: رویداد تولید محتوای دیجیتال به صورت همزمان در سراسر کشور در ۳۱ استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور ۱۵۰۰ نفر در قالب ۵۰۰ تیم تولید محتوا در این رقابت‌ها افزود: در استان کرمانشاه هم ۵ تیم در قالب ۲۰ نفر به مدت ۴۸ ساعت با هم به رقابت می‌پردازند.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه محورهای تولید محتوا در این رقابت‌ها را پویانمایی، بازی و نرم‌افزارهای ویژه تلفن همراه عنوان کرد و گفت: اولین دوره این رویداد بزرگ سال گذشته به صورت متمرکز با حضور تیم‌هایی از سراسر کشور در تهران برگزار شد و امسال قرار شد ابتدا در استان‌ها برگزار شود و منتخبین مجوز ورود به رقابت‌های کشوری که امسال برگزار می‌شود را دریافت کنند.

حجت‌الاسلام عامری‌فر بیان داشت: برگزاری این رویداد از لحاظ تعداد نفرات کار بی نظیری است و مدل مشابهی با این حجم نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه تولیدات بعد از داوری در کرمانشاه به تهران هم ارسال و نظرات آنها را هم دریافت خواهیم کرد، گفت: در پایان از برگزیدگان تجلیل خواهیم کرد.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه همچنین خاطرنشان کرد: زمین بازی فضای مجازی که همه به نوعی با آن درگیر هستند زمین ما نیست و تا به امروز رغبتی از دولت برای تصرف این زمین با مدل‌های بومی ندیده‌ایم.

حجت‌الاسلام عامری‌فر بیان داشت: لطماتی که اپلیکیشن‌های خارجی به سرمایه‌های اجتماعی می‌زند، قابل کتمان نیست و مدام می‌بینیم که این اپلیکیشن‌هایی که بومی نیستند و نظارتی هم بر روی آنها نیست چه آسیب‌هایی به پیکره جامعه می‌زند.

وی تصریح کرد: با این وجود نتیجه و خروجی این برنامه‌ها در حوزه فضای مجازی که با حمایت‌های سازمان فضای مجازی بسیج همراه خواهد بود باید تولید محتواهای فاخر و تأثیرگذار باشد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1566067
ارسال نظر
نظرات