شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:36 منتشر شده در مورخ: 1398/11/02 شناسه خبر: 1566101
انتقاد استاندار کرمانشاه از وعده‌های دروغین معاونین وزیر راه‌وشهرسازی

تلفات جاده «کرمانشاه‌ـ‌کامیاران» مستندسازی شود

تلفات جاده «کرمانشاه‌ـ‌کامیاران» مستندسازی شود
استاندار کرمانشاه از وعده‌های دروغین معاونین وزیر راه‌ و شهرسازی انتقاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز هوشنگ بازوند  امروز چهارشنبه در شصت و دومین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کرمانشاه ضمن ابراز نگرانی از ۳۱ درصد افزایش تصادفات جاده‌ای طی امسال اظهار داشت: در این راستا نمی‌توانیم جان مردم را با کمبود منابع مالی معامله کنیم.

استاندار کرمانشاه گفت: این امر نیاز به آسیب شناسی دارد و کسانی را که در انجام وظایف قصور داشتند، حتماً محاکمه می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: معاون عمرانی ظرف مدت ۱۰ روز نتیجه علت این افزایش و قصور دستگاه‌های را اعلام کند که ما هم برابر قانون با مقصرین برخورد کنیم.

مدیر ارشد استان با بیان اینکه دستگاه‌های ذیربط باید تمام تلاش خود را برای کاهش تلفات جاده‌ای که لازم و ضروری است به کار بگیرند، بیان داشت: در این خصوص شهردار، معاونین شهردار، پلیس، فرمانداری و هرکس قصور داشته باشد باید پاسخگو باشد.

بازوند بیان داشت: معاون عمرانی عوامل و مقصران را بر حسب درصد اعلام کند و در این قضیه هیچ ملاحظه‌ای نشود و حتی اگر مقصر دبیر شورای ترافیک باشد با وی برخورد خواهد شد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اگر با نصب نرده‌ها این مشکل حل می‌شود، شهرداری باید نسبت به آن اهتمام داشته باشد، افزود: نمی‌توانیم تمام تقصیرها را بر گردن‌پرتقال فروش و لبو فروش بیندازیم.

وی همچنین با توجه به اینکه ۳۶ درصد تلفات جاده‌ای در صحنه تصادفات رخ می‌دهد، افزود: باید علت این امر مشخص شود که آیا این آمار ناشی از عدم حضور پلیس و سرعت بالاست.

بازوند ضمن انتقاد بر خاموش بودن پل‌های مکانیزه در سطح شهر گفت: حتماً در این میان قصوری وجود دارد که باید پیگیری شود.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: معاون عمرانی همچنین گزارشی در رابطه با تصادفات محور کرمانشاه- کامیاران با قید آمار تلفات تهیه کند و برای وزیر راه و شهرسازی طی نامه‌ای ارسال و تمام قول‌های دروغینی که معاونین آنها دادند و عمل نکردن و منجر به این کشته‌ها شد در آن عنوان شود.

وی بیان داشت: همچنین پلیس تا پایان نوروز تمام خودروهایی را که سرعت بالاتر از ۱۴۰ کیلومتر دارند ۴۸ ساعت توقیف و در پارکینگ نگهداری کند.

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: شورای ترافیک تا پایان بهمن ماه برنامه نوروزی سال ۹۹ را تهیه و ارائه دهد که اول اسفند تصویب شود.

مدیر ارشد استان افزود: سعی می‌کنم ۱۰۰ میلیون تومان در بحث سوخت برای گشت‌های پلیس در نظر بگیریم.

 

افزایش 63 درصدی تصادفات درون‌شهری در کرمانشاه

مهرداد سالاری امروز چهارشنبه در شصت و دومین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کرمانشاه اظهار داشت: در ۸ ماهه سال ۹۷ تلفات شهری ۵۹ نفر بود که ۸ ماه اول امسال این آمار به ۹۶ نفر افزایش پیدا کرده است.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: این ۶۳ درصد افزایش نشان می‌دهد در بخش شهری فاقد برنامه و طرح مدونی برای کاهش تصادفات هستیم.

وی افزود: بر این اساس ضروری است شهرداری کرمانشاه طرح جامع کاهش تصادفات را در اسرع وقت تهیه و تدوین کند.

سالاری بیان داشت: امسال در بحث جرایم رانندگی در ۲ بخش شهری و روستایی سعی کردیم در تقاطع‌ها و مسیرها نصب تابلوها و علائم هشدار دهنده را به طور جدی دنبال کنیم و شهرداری‌ها را به این کار اجبار کردیم در غیر این صورت جلوی تخصیص آنها گرفته خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: وضعیت استان کرمانشاه در تصادفات برون شهری ۹ نفر افرایش و در درون شهری ۳۹ نفر افزایش را شاهد هستیم که در کشور ۱۵ استان روند کاهشی و ۱۶ استان روند افزایشی داشته است و استان کرمانشاه ۱۲.۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

۷۲ درصد تصادفات ناشی از برخورد خودرو با عابر پیاده است

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه ۷۲ درصد تصادفات را ناشی از برخورد خودرو با عابر پیاده اعلام کرد و گفت: حدود ۷۰ درصد از تصادفات در مسیرهایی اتفاق افتاده که بزرگراه تلقی می‌شود.

وی همچنین گفت: حدود ۳۳ درصد تصادفات در خیابان‌های اصلی، ۲۲ درصد بلوارها و ۳۸ درصد در کمربندی‌ها اتفاق افتاده است.

این مسئول بر اولویت بخشی به موضوع تصادفات در حوزه مطالعات تاکید کرد و اظهار داشت: تأمین و نصب پل عابر پیاده در نقاطی که جذب سفر در طرفین محور وجود دارد و تجهیز تند راه‌ها به دوربین‌های پلاک خوان ثبت تخلف از دیگر راهکارها برای کاهش تصادفات است.

سالاری گفت: شهرداری که متولی شهر و ایجاد آسایش برای مردم است جهت زیباسازی پارک‌ها و … برنامه دارد اما برای کاهش تصادفات هیچ برنامه‌ای ندارد.

معاون امور عمرانی استان کرمانشاه تصریح کرد: ضرورت طرح جامع کاهش تصادفات کرمانشاه اجتناب ناپذیر است و اولین اولویت شورای ترافیک باید این مساله باشد.

وی خاطر نشان کرد: شورای ترافیک هماهنگ‌کننده است و دستگاه‌های اجرایی باید برای این موضوع برنامه داشته باشند در غیر این صورت کاری از شورای ترافیک بر نخواهد آمد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1566101
ارسال نظر
نظرات