شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1398/11/02 شناسه خبر: 1566178
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی خبر داد؛

رصد و شناسایی ۱۵ مورد تخلف انتخاباتی در فضای مجازی

رصد و شناسایی ۱۵ مورد تخلف انتخاباتی در فضای مجازی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی از رصد و شناسایی ۱۵ مورد تخلف انتخاباتی در فضای مجازی استان مرکزی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن خیرمند معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی گفت: در زمانی قرار داریم که احتمال تبلیغات غیر مجاز وجود دارد این درحالی است که تا زمان اعلام رسمی و نهایی شورای نگهبان هیچ یک از نامزدهای احتمالی فعلی و هوادارانشان حق انجام تبلیغات را ندارند.

خیرمند افزود: در حوزه پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی، ستادی با همین عنوان در قوه قضاییه شکل گرفته است و این ستاد رصد فعالیت افراد در فضای مجازی را بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵ مورد تخلف، رصد و شناسایی شده است عنوان کرد: برخی از این افراد تذکر گرفته و برای برخی دیگر تشکیل پرونده شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی ضمن بیان اینکه در بحث فضای مجازی بیش از همه نیاز به آگاه سازی مردم داریم، اظهار کرد: متاسفانه برخی از افراد نمی دانند که برخی از اقدامات در حال حاضر جرم محسوب می شود.

وی با تاکید براینکه قانون گذاران علاوه بر جرم انگاری برای این دست اقدامات مجازات سنگینی نیز در نظر گرفته اند، خاطر نشان کرد: تمام تلاش ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی این است که تا جایی که می توانیم مردم را آگاه کنیم تا این دست اقدامات انجام نشود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1566178
ارسال نظر
نظرات