شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 17:36 منتشر شده در مورخ: 1398/11/02 شناسه خبر: 1566247

کاهش قیمت نفت در بازار جهانی

قیمت نفت در بازارهای جهانی با 46 سنت کاهش 64.13 دلار فروخته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از اینکه آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد نگرانی در مورد مازاد عرضه در بازار در نیمه نخست سال 2020 از نگرانی در مورد اختلال در عرضه نفت لیبی پیشی خواهد گرفت، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت 46 سنت کاهش یافت و 64.13 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با 45 سنت کاهش 57.93 دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

فاتح بیرول، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی گفت وی انتظار دارد که بازار با مازاد روزانه یک میلیون بشکه‌ای در نیمه نخست سال 2020 مواجه شود.

وی در مورد نگرانی‌های اصلی  در خصوص بازارهای انرژی در سال 2020 گفت: من شاهد فراوانی عرضه انرژی به صورت نفت و گاز در بازار هستم از اینرو با ترور سردار ایرانی و ناآرامی‌ها در لیبی، قیمت نفت را چندان در بازارهای بین‌المللی تغییر نداد.

شرکت ملی نفت لیبی روز دوشنبه برای بارگیری از دو میدان بزرگ نفتی این کشور اعلام وضعیت فوق‌العاده کرد.

درصورتی که تاسیسات نفتی به فعالیت خود بازنگردد، تولید نفت لیبی از حدود 1.2 میلیون بشکه در روز به حدود 72 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

بازارهای مالی همچنین در حال رصد حالت اضطراری هستند که در چین در مورد شیوع ویروس کرونا رخ داده و تاثیر احتمالی آن بر رشد اقتصادی جهان هستند.

گلدمن ساکز در یادداشتی اعلام کرد اگر این ویروس جدید به طرز چشمگیری شیوع یابد و به سفرها و رشد اقتصادی خسارت بزند، تقاضا برای نفت می‌تواند تا 260 هزار بشکه در روز کاهش یابد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1566247
ارسال نظر
نظرات