شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 18:17 منتشر شده در مورخ: 1398/11/02 شناسه خبر: 1566252
یک جامعه شناس:

آمریکا هیچگاه به پیامدهای پس از ترور سردار سلیمانی فکر نمی‌کرد

آمریکا هیچگاه به پیامدهای پس از ترور سردار سلیمانی فکر نمی‌کرد
جامعه شناس و دین پژوه دانشگاه تربیت مدرس گفت: آمریکا هیچگاه به پیامدهای پس از ترور سردار سلیمانی فکر نمی‌کرد و به شدت دچار ضعف اطلاعات و تحلیل در شرایط فعلی است‌.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نخستین جلسه از سلسله جلسات تخصصی جنبش استادی ایران در آفرینش قدرت نرم اسلامی-ایرانی با موضوع بررسی قیام عمومی پسا تشییع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در تهران و سراسر کشور؛ دلایل وقوعی و پیامدهای راهبردی بعدازظهر امروز در سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد.

علیرضا شجاعی زند در این جلسه اظهار کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی یکی از نقاط عطف تاریخ جمهوری اسلامی و منطقه است که دلیل عمده آن اخلاص این شخصیت بزرگ بود. رهبر انقلاب در بیانات خود در خصوص ویژگی‌های حاج قاسم، به اخلاص وی تأکید داشتند.

وی افزود: آمریکا هیچگاه به پیامدهای پس از ترور سردار سلیمانی فکر نمی‌کرد و به شدت دچار ضعف اطلاعات و تحلیل در شرایط فعلی است‌. آمریکایی‌ها خبط و جنایت بزرگی کردند. وقتی رئیس‌جمهور آمریکا مسئولیت ترور سردار سلیمانی را برعهده می‌گیرد نشان‌دهنده نداشتن تحلیل و فهم اوست.

دانشیار دانشگاه تربیت مدرس بیان کرد: برخی کورلان داخلی تلاش دارند که قیام مردم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی را هیجان توصیف کنند درصورتی که مردم با عشق به حاج قاسم در تشییع پیکر او شرکت کردند و نشان‌دهنده جامعه پویای جمهوری اسلامی است.

شجاعی زند گفت: برخی به دنبال این هستند که روز تشییع حاج قاسم سلیمانی را استثنا فقط تلقی کنند و می‌گویند دیگر چنین اتفاقی نمی‌افتد، درصورتی‌که مکتب اسلام زنده است و هرکسی اخلاص داشته باشد و به شهادت برسد می‌تواند دارای چنین تشییع باشکوهی باشد.

وی خاطرنشان کرد: حادثه شهادت سردار سلیمانی پیام‌های مختلفی برای ایران و دنیا داشت که یکی از آن تقویت وحدت مردم بود. در واقع شهادت حاج قاسم، درستی راه و اهداف انقلاب اسلامی و به ثمر رسیدن خون شهدای انقلاب را نشان می‌دهد. عقب نشاندن آمریکا کار کوچکی نیست و ما توانسته‌ایم در این ۴۰ سال او را به عقب برانیم‌.

جریان مدعی اصلاحات و کارگزاران به دنبال فهرست کردن ضعف‌های کشور هستند

دانشیار دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: جریان مدعی اصلاحات و کارگزاران در دو دهه اخیر مدام نق می‌زنند و فقط به دنبال فهرست کردن ضعف‌های کشور هستند، ظاهر دلسوزانه‌ای دارند اما به دنبال مبرا کردن کارهای خود هستند.

شجاعی زند درباره توفیقات نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: فراهم کردن فرصتی برای شکل‌گیری جامعه زنده و پرتکاپو دستاورد گران‌سنگ نظام اسلامی است. دستاورد دیگر این است که نظام، دریچه‌ای را گشوده‌ است که به انسان‌ها کمک می‌کند تا به مسائل جدی‌تر حیات فکر کنند. همچنین جمهوری اسلامی موقعیت دین را در ایران و جهان تغییر داده و دین از حالت انفعالی به پویایی رسیده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1566252
ارسال نظر
نظرات