شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:37 منتشر شده در مورخ: 1398/11/02 شناسه خبر: 1566257

حمله موشکی نیروهای حفتر به فرودگاه طرابلس

دولت وفاق ملی (غرب لیبی) از حمله موشکی نیروهای شرق لیبی به فرودگاه بین‌المللی معیتیقه در طرابلس پایتخت این کشور و تعلیق پروازهای آن خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «محمد قنونو» سخنگوی نیروی دولت وفاق ملی لیبی از نقض آتش‌بس توسط نیروهای شرق لیبی تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر خبر داد.

بنابر گزارش وبگاه «بوابة إفریقیا»، قنونو گفت که «حفتر تا کنون فرودگاه بین‌‌المللی معیتیقه را با شش موشک گراد هدف قرار داده است که تهدیدی آشکار برای حمل‌ونقل هوایی و نقض جدید آتش‌بس است».

شبه‌نظامیان تحت امر حفتر از آوریل ۲۰۱۹ حمله به طرابلس پایتخت لیبی را با هدف سیطره این شهر آغاز کرده‌اند.

هم‌اکنون لیبی تحت اداره دو قدرت است. یکی پارلمان طُبرُق در شرق لیبی و دیگری دولت وفاق ملی در طرابلس (پایتخت) در غرب این کشور که به ترتیب، نیروهای شرق تحت حمایت عربستان، مصر، امارات، فرانسه و روسیه هستند و خلیفه حفتر فرماندهی آنان را بر عهده دارد و دولت در طرابلس در غرب لیبی، تحت حمایت ترکیه، قطر و ایتالیاست و سازمان ملل آن را به رسمیت می‌شناسد.

در همین ارتباط کانال «۲۱۸» لیبی نیز گزارش کرد که پس از حمله موشکی به فرودگاه معیتیقه، پروازهای این فرودگاه به فرودگاه مصراته منتقل شد.

حمله به فرودگاه معیتیقه در حالی است که روز یکشنبه کنفرانس بین‌المللی در برلین با مشارکت آمریکا، روسیه، فرانسه، بریتانیا، چین، آلمان، ترکیه، ایتالیا، مصر، امارات، الجزایر، کنگو و چهار سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای شامل سازمان ملل، اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا و اتحادیه عرب) برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این کنفرانس تصمیماتی اتخاذ کردند که از جمله آن درخواست از تمامی طرف‌ها برای کاهش تنش و آتش‌بس در لیبی بود.

کشورهای شرکت‌کننده همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواستند که در صورت نقض موارد یادشده متناسب با حجم اقدام ناقضان را تحریم کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1566257
ارسال نظر
نظرات