شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 11:59 منتشر شده در مورخ: 1398/11/03 شناسه خبر: 1566360
یادداشت؛

در مسئولیت‌های پیشین خود چه اقدام شاخصی انجام داده‌اید؟

در مسئولیت‌های پیشین خود چه اقدام شاخصی انجام داده‌اید؟
کارزار انتخابات با گذشت زمان گرم و گرم‌تر می‌شود و هریک از کاندیداها می‌کوشند تا از طرق غیررسمی برتری خود را بر دیگر نامزدها به اثبات برسانند!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، کم‌تر از یک‌ماه تا برگزاری یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی است. این روزها موضوع انتخاباتی داغ کشور، رد صلاحیت شماری از نمایندگان مجلس و نامزدهاست. پس از اعلام نتایج رد صلاحیت‌ها، جریان‌ها و افراد بسیاری واکنش نشان دادند و شورای نگهبان را به سیاسی‌کاری متهم کردند! حتی رئیس قوه مجریه نیز به جمع هجمه‌کنندگان علیه مجریان قانون در شورای نگهبان پیوست!

حاشیه‌های فراوانی بر چرایی هجمه رئیس‌جمهور علیه شورای نگهبان نوشته‌اند اما بسیاری، اظهارات روحانی را با اظهارات وی علیه قوه قضائیه(در یزد) پس از صدور حکم دادگاه برای برادرش مقایسه کرده‌اند! اکنون نیز با رد صلاحیت داماد روحانی، برخی معتقدند افزون بر مسائل جناحی، مسائل خانوادگی نیز روحانی را بر آن داشته است تا از تریبون‌های ملی برای پیگیری ماجرای رد صلاحیت‌ها استفاده کند!

در این میان خود نمایندگان ردصلاحیت‌شده مجلس و نامزدها نیز چنان‌که کدخدایی روز در توئیتر خود خبر داده است، همه‌روزه با اعضای شورای نگهبان امکان ملاقات دارند. اکنون این پرسش اساسی مطرح شده است چرا مراجع چهارگانه در طول دوره نمایندگی، اسناد مثبته تخلفات نمایندگان را در اختیار نهادهای ذیربط قرار نداده‌اند؟

سخنگوی شورای نگهبان به این موضوع نیز واکنش نشان داده و گفته است این پرسش یا گلایه را باید با خود نمایندگان مجلس مطرح کرد چراکه اگر قانون انتخابات به درستی اصلاح می‌شد به این وضعیت نمی‌رسیدیم!

این مقدمات توضیحی مختصر درباره آن‌چه که می‌گذرد بود اما موضوع اساسی این نوشتار چیز دیگری است! کارزار انتخابات با گذشت زمان گرم و گرم‌تر می‌شود و هریک از کاندیداها می‌کوشند تا برتری خود را بر دیگر نامزدها به اثبات برسانند. طبعا هریک از افراد نامزدشده، بر مبنای عملکرد پیشین خود، شایستگی‌هایی در وجود خود احساس کرده‌اند که در این میدان گام نهاده‌اند.

تردیدی نیست که داشتن «برنامه» باید به عنوان یک اصل اساسی از نمایندگان مطالبه شود اما موضوعی دیگر نیز شایسته پرسش است. باید از تمامی نامزدهای انتخابات سوال کرد که در مسئولیت‌های پیشین خود دقیقا چه اقدام شاخصی انجام داده‌اند که اکنون مایلند دنباله آن اقدام را در مجلس شورای اسلامی دنبال کنند؟ پاسخ به این پرسش از جنبه‌های گوناگونی می‌تواند تعیین‌کننده باشد.

نخست آن که سنجه‌ای است برای راستی‌آزمایی توانمندی‌های ادعایی نامزدها و دوم آن که پاسخ شفاف به این پرسش می‌تواند گوشه‌ای از انگیزه‌های حقیقی نامزدها از ورود در عرصه انتخابات را آشکار کند.

کوتاه سخن؛ نامزدها باید آماده مورد سوال قرار گرفتن از پیشینه خود باشند؛ طبعا آمیزه‌ای از «برنامه‌ها» و «اقدامات گذشته» می‌تواند پیش‌زمینه‌ای برای شفاف شدن فضای انتخاب باشد.

انتهای پیام/ح

 

https://www.dana.ir/1566360
ارسال نظر
نظرات