شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 13:03 منتشر شده در مورخ: 1398/11/04 شناسه خبر: 1566553
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران خبر داد

دفن بهداشتی 500 قطعه لاشه پرندگان مهاجر تلف‌شده در تالاب میانکاله/شکارچیان شرق مازندران دست به ماشه نبرند!

دفن بهداشتی 500 قطعه لاشه پرندگان مهاجر تلف‌شده در تالاب میانکاله/شکارچیان شرق مازندران دست به ماشه نبرند!
ابراهیمی کارنامی با بیان اینکه طی روز جاری با مشارکت دامپزشکی، بیش از 500 قطعه لاشه پرندگان مهاجر از تالاب میانکاله جمع آوری و دفن بهداشتی شد؛ گفت: با توجه به وقوع تلفات غیرعادی در پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان، شکارچیان شرق استان تا مشخص شدن علت دقیق تلفات از ورود به عرصه‌های تالابی جدا خودداری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ اظهار کرد: طی روز جاری با مشارکت دامپزشکی، بیش از 500 قطعه لاشه پرندگان مهاجر از تالاب میانکاله جمع آوری و دفن بهداشتی شد.

وی با بیان اینکه مابقی پرندگان تلف شده طی روز آتی جمع آوری خواهد شد؛ افزود: هنوز آمار دقیقی از تعداد تلفات پرندگان وجود ندارد و باید ببینیم طی روز آتی این تلفات همچنان ادامه دارد یا خیر.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در پاسخ به این سوال که آیا علت این مرگ مشکوک پرندگان مشخص شده یا خیر و آیا این واقعه، زیست سایر آبزیان این تالاب را به مخاطره خواهد انداخت یا خیر؛ خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمی‌شود پاسخ دقیقی به این سوالات داد و دامپزشکی در حال بررسی است و متعاقبا اعلام خواهد شد.

ابراهیمی بیان کرد: اقدامات سریع و هوشمندانه محیط زیست و دامپزشکی که در نوع خود کم سابقه بود است، در کنترل شیوع این واقعه بسیار موثر است.

وی ادامه داد: با توجه به وقوع تلفات غیرعادی در پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات جمع آوری لاشه‌ها، دفن بهداشتی و نمونه گیری برای بررسی علت یا علل تلفات با همکاری اداره کل دامپزشکی استان ادامه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تصریح کرد: شکارچیان شرق استان  تا مشخص شدن علت دقیق تلفات از ورود به عرصه‌های تالابی و شکار پرندگان مهاجر جدا خودداری کنند و شکار تا پنج‌شنبه هفته آتی ممنوع است.

به گفته وی، گونه‌های تلفات شده شامل چنگر معمولی، کشیم بزرگ، فلامینگو و اردک سرحنایی تا این تاریخ است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1566553
ارسال نظر
نظرات