شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:57 منتشر شده در مورخ: 1398/11/04 شناسه خبر: 1566596
امام جمعه سمنان:

نماینده معامله‌گر نمی‌تواند نماینده مردم باشد/ کاندیداهای رد صلاحیت‌شده در برابر شورای نگهبان موضع نگیرند

نماینده معامله‌گر نمی‌تواند نماینده مردم باشد/ کاندیداهای رد صلاحیت‌شده در برابر شورای نگهبان موضع نگیرند
امام جمعه سمنان گفت: کاندیداهای ردصلاحیت‌شده نباید در برابر شورای نگهبان موضع‌گیری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ظهر امروز در آیین عبادی‌سیاسی نماز جمعه این هفته سمنان تصریح کرد: آزادی قدس و نجات فلسطین و نیز اخراج آمریکا از منطقه از جمله پیامدهای به شهادت رساندن سپهبد شهید، حاج قاسم سلیمانی خواهد بود.

آیت‌الله شاهچراغی با یادآوری حضور چشم‌گیر مردم در نماز جمعه هفته گذشته به امامت رهبر معظم انقلاب گفت: دست‌کم سه برابر جمعیت استان سمنان در نماز جمعه هفته گذشته تهران شرکت کردند.

وی با اشاره به موضع‌گیری‌های پرشمار رهبر انقلاب در قبال اقدامات اروپایی‌ها گفت: با وجود موضع‌گیری‌های فراوانِ پیشین، معظم‌له در نماز جمعه هفته گذشته به شدت به برخی کشورهای اروپای از جمله انگلیس خبیث و آلمان و فرانسه که در دوران دفاع مقدس به شدت از صدام حمایت کرده بودند، تاختند.

امام جمعه سمنان با تأکید بر این که این کشورهای اروپایی نوکران آمریکا هستند گفت: دشمنان می‌گفتند ملت ایران به زانو درآمده است حال آن که ملت ایران آمریکا را به زانو درآورده است.

آیت‌الله شاهچراغی خطاب به مسئولان اظهار داشت: اگر تا کنون به اروپا امیدوار بودید، دیگر اکنون باید از اروپا قطع‌امید کنید؛ ملت ایران نیز هرگز به اروپایی‌ها امید نبسته بودند.

وی با تصریح بر این که مسئولانی که دل در گرو اروپایی‌ها داشتند باید استغفار کنند گفت: البته ما نمی‌گوییم آن‌ها قصد خیانت داشته‌اند؛ آن‌ها می‌خواستند خدمت کنند اما اکنون که ماهیت اروپا آشکار شده باید از رویکردهای پیشین خود استغفار کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در ادامه با بیان این که فلسفه شورای نگهبان این است که امکان انتخاب نمایندگانی سالم، انقلابی و مردمی را برای مردم فراهم کند گفت: مردم نماینده‌ای که معامله‌گر باشد را قبول ندارند و چنین نماینده‌ای نمی‌تواند نماینده مردم باشد.

آیت‌الله شاهچراغی در پایان با قدردانی از عملکرد شورای نگهبان در رد صلاحیت کاندیداهایی که تخلفاتی در پرونده آن‌ها وجود دارد گفت: نامزدهایی که در نهایت تأیید صلاحیت می‌شوند باید به درستی تبلیغات انجام دهند اما کسانی که تأیید نمی‌شوند نباید در برابر شورای نگهبان موضع‌گیری کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1566596
ارسال نظر
نظرات