شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 09:41 منتشر شده در مورخ: 1398/11/05 شناسه خبر: 1566725
گرفتاری ترامپ در یک دردسر جدید؛

رسوایی جدید ترامپ با انتشار فایل صوتی وی درباره اخراج سفیر آمریکا در اوکراین

رسوایی جدید ترامپ با انتشار فایل صوتی وی درباره اخراج سفیر آمریکا در اوکراین
انتشار فایل صوتی جدیدی از رئیس‌جمهور آمریکا که در آن درباره اخراج سفیر کشورش در اوکراین صحبت می‌کند ممکن است دردسرهای تازه‌ای برای او ایجاد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بنابر گزارش پایگاه خبری تحلیلی "راواستوری" دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، بارها مدعی شده بود که فردی به نام «لو پارناس» را نمی‌شناسد. هم اکنون این شخص به چهره‌ای خبرساز در رسوایی گفت‌وگوی تلفنی او با رئیس‌جمهور اوکراین تبدیل شده است.

پارناس، یک تاجر آمریکایی و یکی از دستیاران «رودی جولیانی»، وکیل شخصی ترامپ است که نماینده‌های دموکرات کنگره در آمریکا می‌گویند همراه با فردی دیگر به نام «ایگو فرومن» نقش مهمی در اخراج سفیر سابق آمریکا در اوکراین داشته‌اند. پرونده اخراج این سفیر یکی از مسائلی است که در پرونده استیضاح ترامپ دنبال می‌شود.

یک فایل صوتی که پایگاه خبری «ای‌بی‌سی» امروز به آن دست یافته ادعاهای قبلی ترامپ درباره اینکه پارناس را نمی‌شناسد به چالش می‌کشد و از طرف دیگر، اثباتی است برای اینکه ترامپ با فشارهای او «ماری یووانویچ»، سفیر آمریکا در اوکراین را اخراج کرده است.

ترامپ در این فایل صوتی می‌گوید: «از شر او خلاص شوید. فردا او را اخراج کنید. برایم مهم نیست. فردا اخراجش کنید. باشد؟ این کار را انجام دهیم.»

به نوشته ای‌بی‌سی، در این فایل صوتی قبل از این سخنان ترامپ صدای پارناس و فرومن شنیده می‌شود که به رئیس‌جمهور می‌گویند که سفیر آمریکا در اوکراین اطلاعات تماس تلفنی او با رئیس جمهور اوکراین را به کنگره داده است.

افراد مطلع گفته‌اند این صوت را ظاهراً فرومن ضبط کرده است. کاخ سفید از اظهارنظر درباره این گزارش خودداری کرده است.

در این فایل صوتی، صدای چند نفر شنیده می‌شود که همراه با رئیس‌جمهور آمریکا می‌خندند. در یک جای دیگر، ترامپ ظاهراً رضایت خودش را از معرفی «مایک پامپئو» برای تصدی سمت وزیر خارجه آمریکا ابراز می‌کند. او می‌گوید: «پامپئو بهترین است.»

اما به نوشته ای‌بی‌سی، مهم‌ترین بخش این فایل صوتی مربوط به زمانی است که پارناس و ترامپ دارند درباره اخراج یووانویچ با یکدیگر صحبت می‌کند.

پراناس می‌گوید: «بزرگترین مشکلی که در آنجا داریم و به نظرم باید از آنجا شروع کنیم این است که باید از شر سفیر خلاص شویم. او یکی از بازماندگان دولت کلینتون است.»

وی در ادامه می‌گوید: «او (یووانویچ) هر جا که می‌رود می‌گوید صبر کنید، ترامپ استیضاح خواهد شد، فقط صبر داشته باشید.»

ای‌بی‌سی نوشته این مکالمه سال ۲۰۱۸ انجام شده، و پس ا حدود یک سال بعد، یعنی در آوریل سال ۲۰۱۹ سفیر اخراج شده است.

این فایل صوتی به دلایل نامعلومی از توسط پایگاه خبری  «ای‌بی‌سی» از تارنمای این پایگاه خبری حذف شد.

انتهای پیام.

https://www.dana.ir/1566725
ارسال نظر
نظرات