شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:16 منتشر شده در مورخ: 1398/11/05 شناسه خبر: 1566730
عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره):

بیداری کشورهای منطقه منجر به خروج مفتضحانه امریکا می‌شود/ اثر خروش ملت عراق کمتر از حمله به عین‌الاسد نیست

بیداری کشورهای منطقه منجر به خروج مفتضحانه امریکا می‌شود/ اثر خروش ملت عراق کمتر از حمله به عین‌الاسد نیست
عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: دورنمای خروج امریکا از عراق به گونه‌ای است که می‌توان امیدوار بود که این نهضت در کل منطقه فراگیر شود و منطقه به سمتی می‌رود که برای همیشه از دست متجاوزین نجات پیدا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا خانلری در گفت‌وگو با  صبح قزوین با اشاره به تظاهرات گسترده مردم عراق با هدف خروج امریکا از این کشور اظهار کرد: روز گذشته شاهد بودیم که مردم عراق این قیام شکوهمند را علیه امریکا رقم زدند.

وی افزود: طبیعی است که مردم هیچ کشوری نمی‌توانند حضور کشور خارجی را تحمل کنند و طالب استقلال و آزادی هستند.

کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: اگر به تاریخچه عراق نگاه کوتاه و اجمالی داشته باشیم، حکایت از این دارد که رژیم بعث به سرکردگی صدام به قدری مردم را آزار داد و شرایط را به گونه‌ای فراهم کرد که این کشور را به سمتی برد که ملت آن ناچار شدند به سیادت امریکا تن دهند.

خانلری بیان کرد: شاهد این مسئله بودیم که رئیس جمهور عراق در قراردادی که با ترامپ داشت تظاهر می‌کند که به حضور امریکا در عراق جهت مقابله با داعش نیاز داریم در حالی که بهانه‌ای بیش نیست.

کلید انقلابی جدید در عراق زده شد

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: ترور ناجوان‌مردانه شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهندس جرقه‌ای را در این کشور ایجاد کرد که درواقع مردم به سمتی جهش کردند که دیگر حضور مستکبرانه امریکا در عراق را نپذیرند.

وی تصریح کرد: شهادت رئیس جبهه مقاومت یعنی شهید قاسم سلیمانی حرکت باشکوه در تشییع این دو شهید نشان می‌دهد که مردم عراق به سمتی رفتند که این آمادگی را بدست بیاورند تا این حرکت بزرگ را بیافرینند.

کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: حرکت مشابه امروز را عراق تنها ۱۰۰ سال پیش در رهایی از دست استعمار انگلیس نیز تجربه کرده است و می‌شود گفت با راهپیمایی امروز کلید انقلابی جدید در این کشور زده شد که منجر به خروج مفتضحانه امریکا از منطقه می‌شود.

خانلری عنوان کرد: دورنمای خروج امریکا از عراق به گونه‌ای است که می‌توان امیدوار بود که این نهضت در کل منطقه فراگیر شود و منطقه به سمتی می‌رود که برای همیشه از دست متجاوزین نجات پیدا کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین افزود: طبق رهنمودی که مقام معظم رهبری در نماز جمعه داشتند نیز باید برای مقابله با استکبار قوی شویم و قدرت داشته باشیم و این مسئله مختص ایران و عراق نیست.

وی ادامه داد: اثر راهپیمایی میلیونی مردم عراق اگر آثاری بیشتر از حمله ایران به پایگاه عین الاسد امریکا نداشته باشد نیز کمتر هم نیست.

کارشناس مسائل سیاسی در پایان تاکید کرد: حرکت مردمی روز گذشته تنها مختص عراق نیست؛ بلکه در سایر کشورهای منطقه از جمله سوریه اتفاق می‌افتد و طبق نظر بیشتر تحلیلگران نیز تسری آن به امریکای جنوبی هم خواهد رسید.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1566730
ارسال نظر
نظرات