شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:36 منتشر شده در مورخ: 1398/11/05 شناسه خبر: 1566739
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی :

سالانه ۲۵۰ میلیون گل شاخه بریده در استان مرکزی تولید می‌شود / تولید ۱۵۰گونه گل و گیاه زینتی در محلات

سالانه ۲۵۰ میلیون گل شاخه بریده در استان مرکزی تولید می‌شود / تولید ۱۵۰گونه گل و گیاه زینتی در محلات
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی با تولید ۲۵۰ میلیون گل شاخه بریده در جایگاه دوم کشوری قرار دارد، گفت: از این میزان سهم محلات تولید ۱۰۰ میلیون گل شاخه بریده و ۲۵ میلیون گل زینتی و آپارتمانی در سال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ با توجه به مستعد بودن استان مرکزی خصوصاً شهرستان محلات در تولید و صادرات انواع گل‌های تولیدی زینتی، آپارتمانی و فضای سبز و از طرفی سودآور و اشتغالزار زا بودن این صنعت، حمایت از بهره برداران این محصول ضمن ایجاد فرصت های شغلی جدید می تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک شایانی داشته باشد.

شهرستان محلات واقع در جنوب استان مرکزی دارای ۵۵ هزار نفر جمعیت است و با تولید ۱۵۰ گونه مختلف گیاهان زینتی، آپارتمانی و فضای سبز، به یکی از قطب های پرورش و تجارت گل و گیاه ایران است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:

تولید سالانه ۲۵۰ میلیون گل شاخه بریده در استان مرکزی

زارعی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰۰ هکتار از اراضی استان مرکزی زیر کشت گل و گیاهان زینتی قرار دارد، گفت: در سطح استان مرکزی ۷۵۰ گلخانه وجود دارد و ۱۵۰۰ گلکار در این گلخانه ها مشغول به فعالیت هستند.

زارعی با بیان اینکه استان مرکزی با تولید ۲۵۰ میلیون گل شاخه بریده در جایگاه دوم کشوری قرار دارد، اظهار کرد: از این میزان سهم محلات تولید ۱۰۰ میلیون گل شاخه بریده و ۲۵ میلیون گل زینتی و آپارتمانی در سال است.

وی ادامه داد: گل های شاخه بریده تولید شده در استان از گونه های گلایل، میخک، داوودی، لیسیانتوس ،آنتوریوم و لیلیوم که در فضای باز و گلخانه تولید شده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: مهمترین گل های آپارتمانی حسن یوسف، گل سنگ، کاکتوس، دیفن باخیا، پتوس و فیکوس و گل های نشایی و فصلی شامل انواع اطلسی، بنفشه، میمون، سلوی، پریوش و آهار است.

وی با شاره به اینکه ۳۰ درصد گل های تولدی استان صادر می شود بیان کرد: صادرات گل و گیاهان زینتی کشور سالانه ۸۵ میلیون دلار ارزآوری برای کشور به همراه دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1566739
ارسال نظر
نظرات