شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1398/11/05 شناسه خبر: 1566741
کارشناس مسائل سیاسی منطقه:

مردم عراق با تظاهرات میلیونی شجاعانه در مقابل آمریکایی ها ایستادند/ دو راه پیش روی آمریکایی هاست؛ خروج اختیاری یا با تابوت

مردم عراق با تظاهرات میلیونی شجاعانه در مقابل آمریکایی ها ایستادند/ دو راه پیش روی آمریکایی هاست؛ خروج اختیاری یا با تابوت
حیدر جهانبخشی٬کارشناس مسائل سیاسی منطقه گفت: برکت خون شهدای مقاوت یعنی شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس باعث شد مردم عراق با حضور بی نظیرشان در روز گذشته شجاعانه در مقابل آمریکایی ها بایستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ روز گذشته مردم عراق با حضوری بی نظیر و میلیونی در خیابان‌های بغداد، خواستار اخراج نیروهای تروریست آمریکا از این کشور شدند. تظاهرات‌کنندگان عراقی با در دست داشتن پلاکاردهایی با نوشته «آمریکا از عراق بیرون برو»، از گروه‌های مقاومت در این کشور حمایت کردند.

حیدر جهانبخشی کارشناس مسائل سیاسی منطقه در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص حضوری میلیونی مردم عراق در حمایت از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، گفت: آمریکایی ها کشوری سلطه جو، استعمارگر و مستکبر هستند و تلاش می کنند به خاطر منابع زیرزمینی منطقه غرب آسیا، در این منطقه خصوصا در برخی کشور ها که زمینه حضور قبلی داشتند، ماندگار شوند.

وی افزود: آمریکایی ها به هیچ وجه به خاطر مباحث حقوق بشر یا دموکراسی کاری را انجام نمی دهند بلکه صرفا به علت منافع خود آن هم منافع اقلیت ۲درصدی این کشور دست به چنین اقداماتی زده و منافع و منابع منطقه را به یغما می برند. به علاوه اینکه حضور نیروهای ارتش تروریستی آمریکا در این منطقه به نوعی برای حفظ امنیت صهیونیست ها نیز هست.

آمریکا در تلاش برای ماندگاری در غرب آسیا

جهانبخشی ادامه داد: لذا آمریکا سعی می کند تا با هر حربه ای که شده در منطقه غرب آسیا بماند. یکی از این حربه ها روی کار آمدن حکومت هایی در منطقه است که هیچوقت خواهان خروج آمریکا از غرب آسیا نباشند و متاسفانه در برخی کشورها به نتیجه هم رسیده اند تا جایی که هم اکنون دولت هایی در حوزه خلیج فارس حکومت را در دست دارند که نوکر آمریکا هستند و فکر و جرئت خروج آمریکا از کشورشان را نمی کنند.

ایستادگی عراقی ها مقابل آمریکا حاصل برکت خون شهدای مقاومت

وی با اشاره به حضور میلیونی روز جمعه مردم عراق جهت اخراج نیروهای آمریکایی از کشورشان، گفت: برکت خون شهدای مقاومت یعنی شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس باعث شد مردم عراق با حضور بی نظیرشان در روز گذشته شجاعانه در مقابل آمریکایی ها بایستند.

دو راه پیش روی آمریکایی هاست؛ خروج اختیاری یا با تابوت

این کارشناس مسائل منطقه، افزود: راهپیمایی میلیونی مردم عراق دو راه جلوی آمریکایی ها گذاشت؛ اول اینکه خودشان هر چه زودتر و با پای خودشان از این منطقه بیرون بروند. دوم اینکه تابوت هایشان از این منطقه خارج شود.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین برکت خون شهدای مقاومت خصوصا شهید سلیمانی و المهندس باعث انتقام سختی از آمریکایی ها خواهد شد که خروج ذلت بار نیروهای تروریستی ارتش آمریکا از عراق قدم اول آن است و چاره ای جز خروجشان از کل منطقه در انتظار آنان نخواهد بود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1566741
ارسال نظر
نظرات