شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:33 منتشر شده در مورخ: 1398/11/05 شناسه خبر: 1566766
یک تحلیلگر رسانه و فیلمساز مطرح کرد؛

انتخابات، مهمترین دلیل حذف برنامه‌های مطالبه‌گر و انقلابی از صدا و سیما

انتخابات، مهمترین دلیل حذف برنامه‌های مطالبه‌گر و انقلابی از صدا و سیما
امین بسطامی گفت: مطالبه‌گری باید قطع شود، انقلابی‌گری باید به حاشیه برود که مردم در زمان انتخابات نتوانند خوب و بد را از هم تشخیص دهند و دوباره یک عملیات روانی روی مردم انجام شود که در هنگام انتخابات بین بد و بدتر را انتخاب کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ پس از برنامه های جهان آرا و ثریا، "عصرانه" سومین قربانی فشار دولت به صدا و سیما شد.

بر اساس اخبار دریافتی، پخش زنده برنامه عصرانه شبکه افق نیز متوقف شده و این برنامه هم از هفته گذشته دیگر پخش نخواهد شد. پیش از این، انتشار اخبار مربوط به تعطیلی دو برنامه پرمخاطب جهان آرا و ثریا با فشار دولت و شخص حسام آشنا با موجی از واکنشهای انتقادی در شبکه های اجتماعی مواجه شد و همچنان ادامه دارد. این موضوع تا حدی است که اسم برنامه "جهان آرا" ترند نخست توییتر فارسی را به خود اختصاص داد. همزمانی بسته شدن صفحه اینستاگرام جهان آرا و افشاگری مجری سایق آن نیز برخی ابهامات درباره نقش دولت در مسدود شدن برخی صفحات اینستاگرامی را پر رنگ کرده است.

کارشناس رسانه و فیلمساز در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" در خصوص این موضوع گفت: در واقع حذف این برنامه ها در نزدیکی انتخابات چندان چیز عجیبی نیست.جنگ امروز جنگ رسانه است. امروز رسانه ای باید آدم ها حذف شوند.

امین بسطامی ادامه داد: یک جریانی در داخل اتفاق افتاده و می خواهند تریبون های انقلابی ها را  بگیرند. در فضای مجازی  پیج های انقلابی ها را مسدود می کنند آن پیج هایی هم که نمی توانند به دلیل طرفداران زیاد از دسترس خارج کنند، عملیات تخریب شخصیت روی آن ها صورت می گیرد.یعنی در هر سه صورت درصدد زدن انقلابی ها هستند.

وی مهمترین دلیل حذف برنامه های مطالبه گر و انقلابی از پخش را نزدیک شدن به انتخابات دانست و افزود: مطالبه گری باید قطع شود انقلابی گری باید به حاشیه برود که مردم در زمان انتخابات نتوانند خوب و بد را از هم تشخیص دهند و دوباره یک عملیات روانی روی مردم انجام شود که در هنگام انتخابات بین بد و بدتر را انتخاب کنند.

این فیلمساز ادامه داد:نماینده مجلس رد صلاحیت می شود، 24 ساعت بعد دوباره تایید صلاحیت می شود.خوب این چه چیزی می تواند داشته باشد؟جنگ امروز جنگ تحمیق است.هرکسی بیشتر بتواند مردم را استحمار کند برنده است. استعمار از حمار می آید یعنی "خر کردن". برای همین است که صدای جبهه انقلابی باید قطع شود.

وی تصریح کرد: آقای آشنا یک توییتی زده و نوشته که اگر دولت امریکا موفق شود وانمود کند که به آن حمله شده، می تواند بحث های انتخاباتی را به مجادله بکشد.در این حالت مردم بیشتر تصمیم شان احساسی است نه عقلانی .ایشان کاملا با این توییت کد می دهد و می گوید که جنگ رسانه ای باید صورت بگیرد.

بسطامی افزود: جنگ رسانه یعنی اینکه اول باید صدای جبهه انقلابی  و مخالف را قطع کنید یعنی صحنه را خالی کنید، پاکسازی صورت بگیرد . حالا در این صحنه خالی شده، هرچه می خواهید تزریق کنید.

این کارشناس رسانه تاکبد کرد:وقتی برنامه های مطالبه گری؛ برنامه هایی که مطالبه مردم را از دولت پیگیری می کنند، به سادگی در نزدیکی انتخابات حذف می شوند چیزی چندان عجیبی نیست در واقع این اتفاقات در روز های آتی بسیار زیاد می شود حتی آدم ها را به دادگاه رسانه کشانده، زندانی و یا دستگیر می کنند به جهت مطالبه هایی که در مردم صورت می دهند.

وی گفت: مردم باید هشیار باشند تا صدای انقلابی قطع نشود چون اگر صدای انقلابی قطع شود و  این اتفاق باز بیفتد. مجددا شاهد تحمیق مردم هستیم و تا زمانی که سواد رسانه در عموم مردم کشور ما در سطح مطلوبی نیست.به سادگی هرچه تمامتر باز فریب می خورند و باز دوباره همان داستان، ماجرا و در واقع همان مسئله را خواهیم داشت.

بسطامی در خاتمه خاطرنشان کرد: مردم باید یاد بگیرند که خوب و بد را از هم تشخیص دهند این اتفاق کی می تواند بیفتد؟زمانی  که مردم سواد رسانه  شان را بالا ببرند.حتما این اتفاق باید بیفتد و مردم پشت جبهه انقلابی باشند به جهت اینکه جبهه انقلابی فقط از دولت مطالبه می کند، از کارهایی که باید می کرده و نکرده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1566766
ارسال نظر
نظرات