شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:07 منتشر شده در مورخ: 1398/11/05 شناسه خبر: 1566811
در جنوب شرق‌کشور اتفاق افتاد؛

صرفه جویی ۱/۲ میلیارد لیتری بنزین با اجرای طرح کدینگ/ کوتاه شدن دست قاچاقچیان از سود ۳هزار میلیارد تومانی سوخت

صرفه جویی ۱/۲ میلیارد لیتری بنزین با اجرای طرح کدینگ/ کوتاه شدن دست قاچاقچیان از سود ۳هزار میلیارد تومانی سوخت
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری سیستان و بلوچستان از صرفه‌جویی یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون لیتری سوخت با اجرای طرح کدینگ در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد محبی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصر هامون گفت: از زمان اجرای طرح کدینگ تاکنون بالغ بر ۳۵۰ هزار کارت سوخت مهاجر غیرقانونی در استان مسدود شده است.

 وی افزود: اگر برای هر کارت سهمیه ۲۰۰ لیتری سوخت را محاسبه کنیم ماهیانه معادل ۷۰ میلیون لیتر سوخت در استان صرفه جویی شده که طی ۱۸ ماه زمان‌اجرای طرح کدینگ به صرفه جویی یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون لیتری خواهیم رسید که‌ طی این مدت می توانست به صورت عرضه خارج از شبکه به خارج کشور منتقل شود.

 وی تاکید کرد: اگر قیمت هر لیتر بنزین قاچاق معادل سه هزار تومان محاسبه شود متوجه خواهیم شد که طی این مدت جلوی سود غیرقانونی بالغ بر سه هزار میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان توسط قاچاقچیان گرفته شده است.

وی تصریح‌کرد: اجرای این طرح علیرغم سختی های زیادی که داشت اما باعث شد تا حجم‌زیادی سوخت به ارزش ریالی کلان در استان صرفه جویی شود.

به‌گفته محبی؛ ازدیگر مزایای این طرح شکسته شدن صفوف طولانی بنزین در جایگاه ها بود که رضایت عمومی مصرف‌کننده واقعی و عصبانیت قاچاقچی را به همراه داشت. 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1566811
ارسال نظر
نظرات