شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:11 منتشر شده در مورخ: 1398/11/05 شناسه خبر: 1566872
فرمانده انتظامی استان مرکزی:

قاتل زن ساوجی و همدستش دستگیر شدند/اعتراف به قتلی دیگر در استان لرستان

قاتل زن ساوجی و همدستش دستگیر شدند/اعتراف به قتلی دیگر در استان لرستان
فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت:‌ شروری سابقه دار و همدستش که چندی پیش در یک سرقت مسلحانه، خانمی ساوه ای را به قتل رسانیده و دختر او را مجروح کرده بودند، دستگیر شدند و به قتلی دیگر در استان لرستان نیز اعتراف کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از دیارآفتاب؛ سردار حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی، امروز در جمع خبرنگاران، گفت: در تاریخ ۱۲ آبان ماه سال جاری گزارشی از تیراندازی در یک منزل مسکونی در یکی از خیابان های شهرستان ساوه به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ اعلام شد و با حضور تیم های گشت انتظامی در محل مشخص شد که افرادی ناشناس با ورود به منزلی مسکونی، به سمت مادر و دختری تیراندازی کرده و از آنان مقداری طلاجات سرقت کرده و متواری شده اند.

مفخمی شهرستانی با بیان فوت مادر خانواده و مجروح شدن فرزندش در این سرقت مسلحانه، اضافه کرد: از همان ساعات اولیه این حادثه، بلافاصله پلیس شهرستان با همکاری کارآگاهان پلیس آگاهی استان، تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی عاملان این قتل آغاز کردند و سرنخ هایی از دست داشتن یک زن و مرد جوان در این سرقت مسلحانه به دست آمد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت:‌ با تکمیل تحقیقات پلیس مشخص شد سارقان چندی پیش خودروی استفاده شده در این سرقت را با بیهوش کردن یک راننده خودروی مسافرکشی که از استان همدان به سمت رباط کریم در حال تردد بوده است، سرقت کرده اند.

وی اضافه کرد: با تکمیل اطلاعات کارآگاهان پلیس و ثبت توقیف خودرو در سامانه پلیس، خودروی سارقان در حالی که سرنشینان آن حضور نداشتند،در حاشیه شهر کرمانشاه مورد شناسایی قرار گرفت و توقیف شد و در بازرسی از آن سلاح استفاده شده در قتل و وجوه نقد حاصل از فروش طلاجات سرقتی به دست آمد.

 مفخمی اضافه کرد: در ادامه اقدامات تخصصی کارآگاهان پلیس استان و پلیس ساوه، اطلاعاتی از حضور قاتل فراری تحت تعقیب که دارای سوابق متعدد شرارت و سرقت بود، در منزلی مسکونی در استان کرمانشاه به دست آمد و با همکاری اطلاعاتی صورت گرفته با پلیس این استان، فرد قاتل در یک عملیات تعقیب و گریز دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی شهرستان ساوه انتقال شد.

وی ادامه داد: با دستگیری این فرد و اعترافش به سرقت مسلحانه و قتل زن ساوجی، پیگیری های بعدی برای دستگیری دیگر همدست این فرد که خانمی جوان و ساکن استان همدان بود، ادامه یافت.

مفخمی بیان کرد: با مراقبت های شبانه روزی پلیس، سرانجام همدست دیگر قاتل نیز در منزل یکی از بستگان نزدیکش شناسایی و با اعزام تیم هایی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان و شهرستان ساوه دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به پلیس ساوه انتقال داده شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به دیگر اعترافات دستگیرشدگان گفت: با دستگیری این فرد و با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده، دست داشتن این دو متهم این پرونده در قتلی دیگر در شهرستان نورآباد استان لرستان به دست آمد و سرانجام مشخص شد که این افراد چندین روز بعد از ارتکاب قتل در ساوه، راننده خودرویی را در این شهرستان به قتل رسانده و خودرویش را به سرقت می برند.

مفخمی اضافه کرد: با پیگیری ها و همکاری های اطلاعاتی انجام شده، سلاح دیگری از این افراد که به افرادی ناشناس در یکی دیگر از استان های کشور فروخته شده بود، نیز کشف و دستگیر شدگان با تکمیل تحقیقات به مرجع قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1566872
ارسال نظر
نظرات