شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:04 منتشر شده در مورخ: 1398/11/06 شناسه خبر: 1567006
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

امضای غیرقانونی معاهدات بین‌المللی، فراتر از معاهده پاریس است/ اگر مجلس، مقتدر بود دولت را به ریل قانون بر می‌گرداند

امضای غیرقانونی معاهدات بین‌المللی، فراتر از معاهده پاریس است/ اگر مجلس، مقتدر بود دولت را به ریل قانون بر می‌گرداند
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: در مورد معاهده پاریس دولت مانند دیگر معاهدات بر خلاف قانون رفتار کرده است؛ البته به نظر می رسد که مواردی که دولت بدون اطلاع مجلس و مردم وارد گفتگو ها می شود و آنها را به مرحله اجرا می رساند فراتر از این ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص روند ابلاغ برخی از مفاد معاهده پاریس توسط دولت آن هم بدون آنکه ارکان قانون گذاری کشور در آن نقشی داشته باشند، گفت: متاسفانه دولت آقای روحانی بعضی از اقداماتی را انجام داده که حتما نیاز به مصوبه مجلس داشته است.

سلیمی، در ادامه به ذکر مثال هایی در این مورد پرداخت و عنوان کرد: در مورد FATF نیز وزیر دولت تعهداتی را داد و از ۴۰ الزام موجود در این معاهده، نزدیک به ۳۸ بند آن را بدون اینکه به مجلس بیاید شروع به اجرا کردند و بعد از اینکه مجلس از این اتفاقات با خبر شد، مواردی مانند CFT و پالرمو را به مجلس آوردند.

وی، با تاکید بر خلاف قانون بودن این دست از اقدامات دولت، اظهار کرد: در مورد معاهده پاریس نیز دولت مانند دیگر معاهدات رفتار کرده است. البته به نظر می رسد که مواردی که دولت بدون اطلاع مجلس و مردم وارد گفتگو ها می شود و آنها را به مرحله اجرا می رساند فراتر از این ها است.

سلیمی افزود: این در حالی است که برای بیش از ۶۰ درصد قوانین مجلس آیین نامه اجرایی نوشته نشده است. از طرفی می دانیم که در بودجه سنواتی انحرافی بالای ۶۰ درصد داریم، در برنامه پنجم نیز با همین مصیبت روبه رو هستیم و اکثریت برنامه اصلا اجرایی نشده است. ده ها قانون است که دولت آنها را اجرا نکرده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان ادامه داد: اگر مجلس، مجلسی انقلابی و مقتدر بود، دولت را به ریل قانون بر می گرداند ولی متاسفانه چون این مجلس اکثریتش وکیل الدوله هستند، این وکیل الدوله ها مجلس را تبدیل به شعبه دوم دولت کرده اند و نتوانستند دولت را به ریل قانون برگردانند.

وی با اشاره به تلاش های دولت برای برقراری ارتباط با اروپایی ها، تصریح کرد: تصور دولت این است که ساخت و پاخت با اروپا می تواند مفری برای آنها ایجاد کند و اگر نبود سخنان مقام معظم رهبری و نهیب مردم ممکن بود که دولت کارهای دیگری هم انجام دهند.

سلیمی با اشاره به صحبت های حسن روحانی با موضوع اینکه بدون ارتباط با دیگر کشورها من بلد نیستم کشور را اداره کنم، بیان کرد: معنای این دست سخنان یعنی اینکه ما باید با اروپایی ها ساخت و پاخت کنیم. دیدیم که حتی بعد از مرگ برجام با خروج ترامپ اما آقای روحانی با اروپایی ها ادامه داد و بیش از یک سال مردم را معطل کرد و کشور را با وضعیت کنونی مواجه کرد که اروپایی ها نه تنها به تهعدات خود پایبند نبودند بلکه حتی تهدید هم کردند.

وی با تاکید بر اینکه بنظر می رسد معاهده پاریس، معاهده ای نیست که بتواند دردی از کشور برطرف کند، تشریح کرد: باید گفت سروصداهایی که دولت در مسائل داخلی ایجاد می کند برای پرت کردن حواس مردم از مسائل خارجی و شکست های آنها در بده بستان های خارجی است.

این نماینده مجلس از مکانیسم ماشه به نمونه ای دیگر از خطاها نام برد و اضافه کرد: اروپایی ها تهدید کردند که این مکانیسم را فعال می کنند و بر اساس گزارش های رسیده برخی از افراد جلسه گرفتند تا برای آنکه حواس مردم به سمت دیگری برود و بتوانند کار خودشان را انجام دهند، حمله به شورای نگهبان و سایر نهاد ها را آغاز کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1567006
ارسال نظر
نظرات