شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 10:28 منتشر شده در مورخ: 1398/11/06 شناسه خبر: 1567033
استاندار آذربایجان‌غربی:

نباید برای تامین هزینه‌های سوخت و ایاب و ذهاب مدارس از خانواده‌ها پولی دریافت شود

نباید برای تامین هزینه‌های سوخت و ایاب و ذهاب مدارس از خانواده‌ها پولی دریافت شود
استاندار آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه گزارش‌هایی مبنی بر افت تحصیلی در مدارس روستایی بخاطر کم‌کاری برخی معلمان و نبود امکانات دریافت کرده است، از آموزش و پرورش خواست تا این مساله را بررسی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، محمدمهدی شهریاری شنبه شب در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: متاسفانه گزارشی‌هایی مبنی بر دریافت پول از خانواده‌های روستایی برای تامین سوخت و سیستم ایاب و ذهاب دانش آموزان به مدارس شبانه‌روزی دریافت کرده‌ام که باید آموزش و پرورش هر‌چه سریع‌تر نسبت به بررسی و حل مساله اقدام کند.

وی، افزود: وضعیت تغذیه دانش آموزان در مدارس شبانه‌روزی به هیج وجه مناسب نیست و باید برای افزایش سرانه دانش آموزی و رفع نیازهای دانش آموزان در خوابگاه‌ها اقدام فوری انجام پذیرد.

استاندار آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه در ۲ سال گذشته از محل اعتبارات استانی، حمایت‌های خوبی از آموزش و پرورش و نوسازی مدارس شده، عنوان کرد: متاسفانه شاهدیم برخی خیرین مدرسه‌ساز برای مشارکت در ساخت مدرسه گرفتار بروکراسی اداری و بعضا کم توجهی مسئولین می‌شوند. نوسازی مدارس باید نسبت به تسهیل امر مدرسه‌سازی و تکریم خیرین بیش از پیش اهتمام کند.

وی، تصریح کرد: اداره نوسازی مدارس باید قبل از فرا رسیدن فصل سرما نسبت به تامین و تعمیر سیستم‌های گرمایشی معیوب اقدام می‌کرد. قابل قبول نیست در این سرما مدرسه‌ای بخاطر نبود سیستم مناسب گرمایشی دچار مشکل باشد.

شهریاری، همچنین با انتقاد از روند حذف مدارس کانکسی در آذربایجان‌غربی، بیان داشت: نوسازی مدارس باید برای سال آینده تحصیلی بخش عمده مدارس کانکسی را حذف کند.

در این جلسه به دستور استاندار آذربایجان‌غربی، ۱۰ میلیارد تومان برای تجهیز خوابگاه‌های شبانه‌روزی استان اختصاص یافت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1567033
ارسال نظر
نظرات